آرشیو روزنامه شماره ۴۴۸۸ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۴۸۸

 • نسخه ضد تحریمی صنعت برق

  دنیای اقتصاد: صنعت برق در دوران تحریم‌ها با چه چالش‌هایی روبه‌رو خواهد شد؟ آسیب‌شناسی‌ها حاکی از آن است که چهار مخاطره «محدودیت در مبادلات تجاری برون‌مرزی»، «اختلال و کمبود در زنجیره تامین تجهیزات»، «افزایش زمان و هزینه اجرای پروژه‌ها» و «ریسک تامین پایدار برق» در شرایط تحریم در انتظار این صنعت استراتژیک خواهد بود. اما برای بی‌اثر کردن این مخاطرات چه باید کرد؟ «معاونت پژوهشی سندیکای صنعت برق ایران» در تازه‌ترین مطالعات خود سه راهکار «تجارت برون‌مرزی»، «زنجیره تامین و اجرای پروژه‌ها» و «مدیریت تقاضا» را برای مقابله با چالش‌ها و مخاطرات تحریم صنعت برق پیشنهاد داده است.
 • آینده سرمایه‌گذاری در نیمه دوم

  دنیای اقتصاد: روند سرمایه‌گذاری در آغاز نیمه دوم سال جاری از رشد درخواست سرمایه‌گذاران برای اخذ جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری در بخش‌های مختلف صنعتی حکایت دارد؛ رشدی که متولیان صنعتی پیش‌بینی می‌کنند شاهد تداوم آن تا پایان سال جاری خواهیم بود و به این طریق می‌توان گفت بنگاه‌های صنعتی نیمه دوم سال جاری را با یخ‌زدایی سرمایه‌گذاری طی خواهند کرد. اطلاعات آمایش توسعه صنعتی در اولین ماه فصل پاییز با رشد درخواست برای دریافت جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری هم به لحاظ تعداد و هم سرمایه‌گذاری سپری شد.
 • مشکلات قطعه‌سازان و خودروسازان روی میز بخش خصوصی

  دنیای اقتصاد: سه کمیسیون تخصصی «صنعت و معدن»، «تسهیل ‌کسب‌وکار» و «تسهیل تجارت و توسعه صادرات» اتاق تهران برای بررسی مسائل و مشکلات قطعه‌سازی و مجموعه‌های خودرو تشکیل جلسه دادند؛ صنعتی که به گواه فعالانش از ابتدای سال تاکنون با ۳۷‌درصد تعدیل نیرو مواجه شده است.
 • برگزاری نشست‌های تجاری دوجانبه در همایش فولاد

  دنیای‌اقتصاد: بهمن ماه امسال فولادسازان مطابق سنت هشت سال گذشته گرد هم خواهند آمد تا چشم‌انداز صنعت فولاد و معدن ایران را بررسی کنند. در این همایش دو روزه (نهم و دهم بهمن) علاوه بر سخنرانی و برگزاری کارگاه و نمایشگاه جانبی، برنامه ریزی برای برگزاری نشست‌های تجاری دوجانبه نیز صورت گرفته است. بی‌تردید این گفت وگوها که در حاشیه هر همایشی اتفاق می‌افتد یکی از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین بخش‌های همایش است.
 • پیشنهاد افزایش قیمت برق پرمصرف‌ها

  دنیای اقتصاد: سخنگوی شرکت توانیر از پیشنهاد افزایش ۵۰ تا ۷۰ درصدی قیمت برق پرمصرف‌ها از خرداد ۹۸ خبر داد. به‌گفته محمودرضا حقی‌فام ۱۶ تا ۲۰ درصد مشترکان برق کشور پرمصرف‌هایی هستند که بیش از ۵۰ درصد از کل برق تولیدی در نیروگاه‌ها را مصرف می‌کنند.
 • هشدار درباره کارت خرید کالا

  دنیای اقتصاد: به تازگی تماس‌هایی تلفنی با شهروندان تهرانی برقرار شده و در آن ادعا شده است که از سوی سازمان کالا و تحت نظارت وزارت صنعت، معدن و تجارت، کارت‌ خرید کالا به افراد تعلق گرفته است. فرد تماس‌گیرنده مدعی می‌شود که مراجع ذی‌صلاح ضمن شناسایی اقشار دارای درآمد کم و متوسط به آنها ماموریت داده‌اند که کارت‌هایی اعتباری را در ازای پرداخت ۲۸۰ هزار تومان پول در اختیار شهروندان قرار دهند، کارت‌هایی که ادعا می‌شود امکان بهره‌مندی از تخفیف ۳۰ درصدی را برای صاحبانشان فراهم می‌کند. این در شرایطی است که براساس پیگیری‌های «دنیای اقتصاد» سازمان کالا و وزارت صنعت، معدن و تجارت هیچ‌گونه ماموریتی درخصوص توزیع کارت خرید کالا به این افراد نداده است و آنها از یک پایگاه اینترنتی برای فروش محصولات خود دست به این اقدام می‌زنند. پرسش این است که این افراد اطلاعات شخصی شهروندان از جمله نام و نام‌خانوادگی، شماره تماس و آدرس دقیق محل سکونت آنها را چگونه به‌دست آورده‌اند؟
 • چشم‌انداز مثبت توافق تجاری آمریکا-چین

  دنیای اقتصاد: وزیر خزانه‌داری آمریکا درخصوص توافق تجاری ترامپ با چین خوش‌بین است. استیون منوچین در مصاحبه‌ای که روز دوشنبه با خبرگزاری آمریکایی «سی‌ان‌بی‌سی‌» داشت، مدعی شد طرف چینی قول امتیازاتی را در چندین موضوع کلیدی به آنها داده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر