آرشیو روزنامه شماره ۴۴۶۴ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۴۶۴

 • مقصد پول‌های خارجی در صنعت

  دنیای اقتصاد: مقصد پول‌های خارجی در صنعت تا نیمه تابستان مشخص شد. جدیدترین گزارش از وضعیت طرح‌های صنعتی، معدنی و تجاری نشان می‌دهد که تا پنج ماه منتهی به مرداد امسال ۳۲ طرح به ارزش بیش از ۵۸۰ میلیون دلار در هیات سرمایه‌گذاری خارجی مصوب شده است. این میزان سرمایه‌گذاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر تعداد تغییری نداشته؛ اما از لحاظ ارزشی کاهش حدود ۷۰ درصدی را نشان می‌دهد. بررسی‌ها نشان می‌دهد که تهران مقصد اول فرود سرمایه‌های خارجی است و کشور ترکیه نیز بیشترین تقاضا برای سرمایه‌گذاری در ایران را ثبت کرده است.
 • سه الگوی تعرفه‌ای برای برق

  دنیای اقتصاد: روز گذشته دو گروه از فعالان صنعت برق کشور در بخش دولتی و خصوصی تصویر مهم‌ترین تغییرات این صنعت استراتژیک را ترسیم کردند. سیاست‌گذاران صنعت برق در کنار بررسی چالش‌ها و راهکارهای تحقق اهداف صادراتی این صنعت، سه الگوی تعرفه‌ای برای اصلاح مصرف برق را نشانه‌گذاری کردند.
 • ارزیابی اولویت‌های وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت

  شاتا: نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس راه‌اندازی خط ویژه گمرکی را در رفع سردرگمی صنایع و تسهیل ورود مواد اولیه و کالاهای واسطه‌ای خط تولید، به کشور موثر دانست و افزود: تشخیص مشکل در این حوزه درست و هوشمندانه بوده و لازم است اقدامات لازم برای عملی شدن این اقدام هرچه سریع‌تر صورت گیرد.
 • تغییر جهت در بازار لوازم خانگی ایران

  گروه بنگاه‌ها: تا پیش از خروج آمریکا از برجام و افزایش نرخ ارز، دو سوم بازار لوازم خانگی ایران در اختیار کالاهای خارجی بود؛ اما هم‌اکنون این میزان کاهش یافته و امید می‌رود در آینده سهم تولیدات داخلی از بازار، به بیش از ۵۰‌درصد افزایش یابد.
 • لزوم طراحی روش‌های نوین درآمدزایی برای شرکت شهرک‌های صنعتی

  دنیای اقتصاد: معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بر لزوم طراحی روش‌های نوین درآمدزایی برای شرکت شهرک‌های صنعتی تاکید کرد. به گزارش شاتا، فرشاد مقیمی در نشست شورای معاونان و مدیران شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی اظهار کرد: درآمدزایی از راه ارائه خدمات نرم‌افزاری از جمله راه‌هایی است که باید مورد توجه شرکت‌های استانی قرار گیرد.
 • منتظر جهش صادراتی بخش معدن باشید

  گروه بنگاه‌ها: وزیر صنعت معدن و تجارت در مراسم افتتاحیه نمایشگاه ایران کانمین ٢۰١٨ گفت: بخش معدن در حوزه صادرات منتظر جهش باشد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، رضا رحمانی در این مراسم درباره تاثیر تحریم‌ها بر بخش معدن تصریح کرد: نه تنها اثری از تحریم‌ها در این نمایشگاه نمی‌بینم، بلکه شاهد انگیزه بیشتری در میان شرکت‌کنندگان داخلی و خارجی هستم به‌طوری که نمایشگاه امسال نسبت به دوره‌های قبل از رونق بیشتری برخوردار است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر