آرشیو روزنامه شماره ۴۴۵۱ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۴۵۱

  • ساز و کار تسویه و تهاتر بدهی‌ها

    دنیای‌اقتصاد: وزارت نیرو به‌منظور تسویه و تهاتر بدهی شرکت‌های تابعه خود، به وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک‌مرکزی پیشنهاد داد نسبت به تسویه و تهاتر ۲۰ هزار میلیارد تومان بدهی اقدام لازم را انجام دهند. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد از این میزان حدود ۱۷ هزار میلیارد تومان مربوط به تسویه و تهاتر بدهی شرکت‌های تابعه وزارت نیرو و ۳ هزار میلیارد تومان مربوط به تسویه و تهاتر مطالبات تولیدکنندگان برق با بدهی آنها به شبکه بانکی است. تسویه و تهاتر ۲۰ هزار میلیارد تومان بدهی در حالی از سوی متولیان نیرو پیشنهاد شده است که چندی پیش وزیر نیرو میزان بدهی‌های وزارتخانه متبوعش را ۳۹ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.
  • پربارش‌ترین نقطه ایران

    خبرگزاری تسنیم: در ۲۳ روز ابتدایی مهرماه، نقاط متعددی از کشور هیچ بارشی نداشتند؛ اما در نقطه مقابل، در بخش‌هایی از کشور به‌ویژه در حوضه آبریز دریای خزر بارش‌هایی سیل‌آسا به‌ثبت رسید. بر اساس آمار رسمی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه ۹۷) تا ساعت ۱۸:۳۰ روز بیست و سوم مهرماه در مجموع ۱۳ میلیارد و ۱۸۴ میلیون مترمکعب باران از آسمان ایران بارید. این مقدار بارش که برابر با ۸ میلی‌متر است، نسبت به بارش‌های مدت مشابه سال قبل رشدی ۳/ ۵درصدی داشته و نسبت به متوسط بارش‌های ۲۳ روز اول مهرماه در ۵۰ سال گذشته، رشد ۹/ ۵۶درصدی را نشان می‌دهد. پربارش‌ترین نقطه ایران، رامسر ــ صفارود در استان مازندران است که در ۲۳ روز ابتدایی سال آبی جاری ۴۹۷ میلی‌متر بارش در این نقطه کشور به‌ثبت رسید.
  • صنف آسانسور دارای اتحادیه کشوری شد

    گروه بنگاه‌ها: با حضور اکثریت اعضای صنف و صنعت آسانسور، دور دوم انتخابات این مجموعه به حد نصاب رسید و اعضای هیات مدیره و بازرسان نیز انتخاب شدند. این انتخابات در سراسر کشور به‌صورت همزمان با حضور بیش از ۵۵۰ نفر از اعضا برگزار و به حد نصاب رسید و سرانجام پس از ۱۳ سال انتظار اتحادیه کشوری آسانسور تشکیل شد.

بیشتر