آرشیو روزنامه شماره ۴۴۴۲ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۴۴۲

 • ترفند حفظ سرمایه‌گذاران

  دنیای اقتصاد: جذب سرمایه خارجی را می‌توان یکی از شاخص‌های تعیین‌کننده رشد اقتصادی دانست که نه تنها موجب ورود سرمایه و تکنولوژی پیشرفته و مدرن به کشور جاذب و افزایش مهارت‌های مدیریتی می‌شود بلکه افزایش ظرفیت‌های تولیدی به ویژه در مورد کالاهای صادراتی را نیز به همراه دارد.
 • چهار نگاه به صنعت طلا

  دنیای اقتصاد: در میزگرد تخصصی دومین روز همایش چشم‌انداز صنایع غیرآهنی ایران، چهار نگاه از فرصت‌ها و چالش‌های صنعت طلا، توسط کارشناسان این حوزه تشریح شد. در میزگرد تخصصی چالش‌ها و فرصت‌های صنعت طلا، وجیه‌الله جعفری، مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، به‌عنوان رئیس پنل تاریخچه‌ای از صنعت طلا در ایران و جهان ارائه کرد. محمد کشتی‌آرای، رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف ایران، وضعیت صنعت طلا و مصنوعات کشور را به تصویر کشید. محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن ایران به تکنولوژی‌ها و فناوری‌های نوین این صنعت و محیط زیست پرداخت. همچنین علیرضا خزایی، مدیرکل پیشین امور بهره‌برداری صنایع و معادن و تجارت نیز وضعیت تولید، اشتغال و سرمایه‌گذاری در بخش معادن طلا را تشریح کرد.
 • ۷۳ آب شیرین کن در دست ساخت

  ایسنا: مدیرکل دفتر تجهیزات منابع مالی و توسعه‌ مشارکت شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: در حال حاضر ۷۳ آب شیرین‌کن با ظرفیت ۱۴۸ میلیون متر مکعب در سال و ۴۲۰ هزار متر مکعب در شبانه روز در کشور در حال ساخت و بهره‌برداری است. فریبا گلریزان درباره آخرین وضعیت پروژه‌های آب شیرین‌کن در کشور گفت: از ۷۳ پروژه در حال ساخت ۱۷ پروژه آب شیرین‌کن در اولویت ساخت قرار دارد و ۵۶ پروژه نیز در حال بهره‌برداری است.
 • فرسودگی نیمی از شبکه توزیع آب روستاهای تهران

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران از فرسوده بودن ۵۰ درصد شبکه توزیع آب روستاهای استان تهران خبر داد و گفت: برای کاهش هدررفت آب در شبکه توزیع آب، باید تعویض شبکه با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان انجام شود.

بیشتر