آرشیو روزنامه شماره ۴۴۳۶ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۴۳۶

 • موقعیت فرود پول خارجی

  دنیای اقتصاد: گزارش عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت در چهارماه منتهی به تیرماه امسال از تصویب ۲۴ طرح با سرمایه خارجی در ۱۱ استان کشور حکایت دارد. حجم کل سرمایه‌گذاری خارجی برای اجرای این طرح‌ها بیش از ۳۴۹ میلیون دلار برآورد شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بیش از ۵۰ درصد افت داشته است. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که چین و ترکیه رغبت بیشتری برای سرمایه‌گذاری صنعتی در ایران دارند. در عین حال، گروه‌های مواد غذایی و خودروسازی محبوب‌ترین بخش‌ها برای سرمایه‌گذاری است.
 • بررسی هزینه‌های لجستیک در بخش تولید

  دنیای اقتصاد: وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت در مراسم امضای تفاهم نامه جایزه ملی لجستیک و زنجیره تامین با همکاری دانشگاه امیرکبیرگفت: باید به امر لجستیک و زنجیره تامین هم در سطح ملی و بنگاهی و هم منطقه‌ای و بین‌المللی توجه ویژه‌ای صورت گیرد.
 • تشکیل ۱۵۱ پرونده احتکار لوازم خانگی

  دنیای اقتصاد: سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به تشکیل ۶۶۸ پرونده با موضوع احتکار به‌ارزش ۱۰هزار میلیارد تومان در نیمه نخست امسال گفت: از مجموع پرونده‌های تشکیل شده ۱۵۱ پرونده احتکار به لوازم خانگی اختصاص دارد که بیشتر آن شامل ماشین لباسشویی، اجاق‌گاز، یخچال، تلویزیون و یخچال‌فریزر می‌شود و در این بازه زمانی ۴۹۶ پرونده نیز مختومه شده است. سید یاسر رایگانی در ارتباط تلفنی با برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شنبه‌شب شبکه دو سیما عنوان کرد: بخش زیادی از این پرونده‌ها مربوط به نمایندگی‌های نشان‌های خارجی بود که در داخل، کار توزیع را به‌عهده داشتند و بخشی هم در سطح عرضه بود. سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی افزود: درخصوص آزادسازی قیمت‌ها تجربه تلخی داریم و آن قیمت بلیت هواپیماست، متاسفانه بحث آزادسازی با رهاسازی در این مورد اشتباه گرفته شد.
 • همکاری سازمان مدیریت صنعتی و دانشگاه جامع علمی-کاربردی

  گروه بنگاه‌ها: در جلسه‌ای با حضور مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی و رئیس دانشگاه جامع علمی-کاربردی، طرفین درباره همکاری‌های همه جانبه توافق کردند. ‎ به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، ابوالفضل کیانی بختیاری در این جلسه گفت: این سازمان با هدف توسعه ظرفیت‌های مدیریت در کشور و تربیت مدیر برای بخش صنعت پایه‌گذاری و بخش آموزش با همین رویکرد کاربردی در سازمان ایجاد شد.
 • وضعیت تولید و صادرات سیمان

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل هلدینگ فارس و خوزستان و سیمان تامین، در جریان بازدید از روند فعالیت‌های شرکت سیمان زنجان، بر برنامه‌ریزی دقیق و استفاده از تمامی ظرفیت‌ها برای تحقق اهداف مشخص شده تاکید کرد.
 • بررسی صنایع غیرآهنی در ایستگاه اول

  دنیای ‌اقتصاد: فردا و پس‌فردا اولین هم‌اندیشی در صنایع غیرآهنی و فناوری‌های وابسته برگزار می‌شود. در این همایش که به ابتکار گروه رسانه‌ای «دنیای اقتصاد» برگزار می‌شود، قرار است مکانی برای تبادل اطلاعات بین بازیگران اصلی این صنعت اعم از بخش دولتی و خصوصی در داخل و خارج فراهم شود. در همایش هفته جاری، تولید و بازار صنایع فلزات غیرآهنی همچون آلومینیوم، مس، سرب و روی و طلا در ۵ سرفصل کلیدی بررسی می‌شود.

بیشتر