آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۳ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۴۱۳

 • صدای متفاوت از بخش خصوصی

  دنیای اقتصاد: فعالان بخش خصوصی در پارلمان اقتصاد خواستار حذف رانت‌ها و امتیازات ویژه در بسته‌های حمایت از تولید شدند. ارزیابی‌ها حاکی از این است که نوع نگاه به سازوکار حمایتی دولت کاملا تغییر کرده و صدای متفاوتی از بخش خصوصی شنیده می‌شود؛ چراکه همواره این نقد به برخی از فعالان بخش تولید وارد بود که به‌دنبال حمایت‌های یارانه‌ای و رانتی هستند. حال اما فعالان اقتصادی با بررسی بایدها و نبایدها در حمایت از تولید معتقدند که نوع حمایت باید برای یک دوره مشخص، با روند کاهنده، اهداف مشخص و بدون رانت و امتیاز ویژه باشد.
 • طرح تحول صنعت دریایی رونمایی شد

  دنیای اقتصاد: طرح تحول صنعت دریایی کشور با همکاری چهار وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، وزارت نفت و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رونمایی شد.
 • کاهش ۳۳ درصدی ورود آب به مخازن سدها

  دنیای اقتصاد: در حالی به روز‌های پایانی سال آبی جاری نزدیک شده‌ایم که کاهش بی سابقه بارش‌ها در پاییز و زمستان سال گذشته و در پی آن افت روان‌‌آب‌ها موجب شده است تا به رغم رشد ۱۲ درصدی بارش‌ها در فصل بهار امسال، حجم ذخیره آب سدهای موجود در ۶ حوضه آبریز دریای خزر، خلیج فارس، دریاچه ارومیه، فلات مرکزی، هامون و سرخس به ۲۹/ ۲۱ میلیارد مترمکعب برسد که در مقایسه با سال گذشته آب موجود در مخازن سدهای کشور کاهش ۱۵ درصدی داشته است.
 • صادرات محصولات معدنی روی ریل توسعه

  شاتا: روند صادرات محصولات معدنی در چهار ماه منتهی به تیر سال جاری ارزیابی شد. بر اساس آمار اعلام شده از سوی گمرک در مدت زمان مورد بررسی، اقلام فلزی و غیر فلزی با ارزش بیش از ۱/ ۳ میلیارد دلار و وزن ۷/ ۱۸ میلیون تن صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به لحاظ ارزشی رشد ۳۵ درصدی داشته است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر