آرشیو روزنامه شماره ۴۳۹۴ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۳۹۴

 • ماموریت صنعت در بسته ارزی

  دنیای اقتصاد: بسته جدید ارزی در حالی رونمایی شد، که براساس یکی از بندهای آن وزارت صنعت، معدن و تجارت مامور شده تا لیست کالاهای ضروری را که در گروه اول قرار دارند اعلام کند. براساس جزئیات منتشر شده در بسته ارزی دلار ۴۲۰۰ تومانی تنها به کالاهای اساسی و دارو (گروه اول) اختصاص خواهد یافت و از این پس، هیچ کالای وارداتی که از زمره کالای اساسی و دارو خارج باشد، نمی‌تواند از دلار ارزان بهره‌مند شود؛ از سوی دیگر، براساس بسته جدید دولت دلار ۴۲۰۰تومانی تا فروردین سال ۹۸ به کالاهای اساسی اختصاص خواهد یافت و نرخ این دست کالاها تا زمان مذکور تغییری نخواهد کرد.
 • طرح مواجهه با تنش آبی

  دنیای اقتصاد: وزارت نیرو جزئیات طرح مواجهه با تنش آبی را اعلام کرد. براساس آخرین آمارها در سال جاری ۳۳۴ شهر و ۶ هزار روستای کشور با تنش آبی روبه‌رو است که عامل اصلی آن کاهش بی‌سابقه بارندگی‌ها در مقایسه با سال گذشته است. در راستای مقابله با بحران آب، از یکسو تامین آب شرب اضطراری، ارتقای کیفیت و کمک به طرح‌های تامین آب پایدار شهرها در دستور کار قرار گرفته و ازسوی دیگر پیشنهاد افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف و تعیین الگوی مصرف آب برای هر استان، به هیات دولت ارائه شده است.
 • در باب بورس آب

  دکتر کاوه سوخک لاری پژوهشگر و استاد دانشگاه - استرالیا
  بحث کمبود آب آن‌چنان اظهر من الشمس است که بی‌ مقدمه به اصل موضوع می‌پردازم. به باور کثیری از متخصصان آنچه در ادامه به‌عنوان بازار و بورس آب مطرح می‌شود، شاید از آخرین راه حل‌ها برای نجات حداقل‌های زیستی‌ است. حال فاصله حرف متخصصان تا عمل عاملان چقدر باشد خدا داند.
 • واگذاری ۵۲ طرح آب، برق و فاضلاب به بخش خصوصی

  خبرگزاری مهر: وزیر نیرو اعلام کرد ۵۲ طرح آب، برق و فاضلاب به ارزش حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان آماده واگذاری به بخش خصوصی است.رضا اردکانیان، وزیر نیرو در حاشیه جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی افزود: در این جلسه، بحث‌های مربوط به طرح‌های دولتی در دستور کار قرار گرفت و مکانیزم واگذاری‌ها به بخش خصوصی در آیین‌نامه اجرایی قانون بودجه سال ۹۷ تبیین شد و ما هم‌اکنون برای شکل‌دادن به هیات واگذاری، در همکاری نزدیک با سازمان برنامه و بودجه قرار داریم. از بخش خصوصی نیز دعوت می‌کنیم تا هرچه زودتر در جریان جزئیات این طرح‌ها و نحوه واگذاری‌ها قرار بگیرند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر