شماره روزنامه ۴۵۷۴
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۳۷۱ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۳۷۱

 • جزئیات خوداظهاری قیمتی واردکنندگان کالا

  دنیای اقتصاد: با وجود گذشت چند روز از مهلت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان مبنی بر لزوم ثبت قیمت کالاها و خدمات از سوی افراد حقیقی و حقوقی بهره‌مند از ارز رسمی در سامانه ۱۲۴ هنوز بخش زیادی از اطلاعات شرکت‌ها به این سامانه ارائه نشده است یا در صورت ارائه همچنان در انتظار دسته‌بندی، پایش اطلاعات و ثبت و بارگذاری هستند.
 • میزان صرفه‌جویی برق با تغییر ساعت کار ادارات

  دنیای اقتصاد: تغییر ساعات اداری اداره‌های برخی استان‌ها به‌ ویژه استان تهران باعث شد تا سقف ۲ هزار مگاوات کاهش مصرف برق در زمان پیک به‌وجود آید و حاصل این تغییر حفظ سرمایه ملی کشور و کاهش خاموشی‌ها بوده است.
 • بنگاه‌های کوچک؛ نقطه اتصال ایران به جهان

  دنیای اقتصاد: کشورهای اروپایی، شرکت‌های کوچک و متوسط را ناجی برجام یاد می‌کنند و معتقدند در شرایط کنونی همکاری SMEها می‌تواند بهترین گزینه برای عبور از شرایط کنونی باشند. به اعتقاد کشورهای اروپایی در شرایطی که هر روز یکی از شرکت‌های بزرگ و جهانی که برای همکاری با ایران پیش از خروج آمریکا از برجام اعلام آمادگی کرده بودند؛ خبر از ترک ایران می‌دهند؛ به نظر می‌رسد کشورهای اروپایی برای نجات برجام چشم به حمایت از شرکت‌های کوچک و متوسط اروپایی برای همکاری با ایران دوخته‌اند.
 • بازارهای جدید برای سیمان صادراتی

  ایسنا: رئیس انجمن صنفی صنعت سیمان از افزایش نرخ صادرات سیمان در نیمه دوم امسال خبر داد و گفت: باتوجه به از دست رفتن بازار عراق برای صادرات سیمان، مشتری‌های جدیدی از جمله قطر، کویت، تانزانیا و بنگلادش را پیدا کرده‌ایم که جایگزین عراق شوند.
 • اصلاحیه

  دنیای اقتصاد: همزمان با انتشار تحلیلی از حمید چیت‌چیان، وزیر نیرو در دولت یازدهم در صفحه ۲۰ روزنامه دنیای اقتصاد در روز سه‌شنبه جمله پایانی این مطلب به اشتباه «این است داستان قیمت آب و برق و انرژی و بلایی که هم یارانه‌ها، هم بنگاه‌ها و هم دولت بر سر مردم آورده» درج شده که بدین وسیله اصلاح می‌شود. جمله اولیه این بوده است «این است داستان قیمت آب و برق و انرژی و بلایی که یارانه‌ها هم بر سر مردم آورده و هم بنگاه‌ها و هم دولت».

بیشتر