آرشیو روزنامه شماره ۴۳۶۸ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۳۶۸

 • بایکوت فروش در بازار

  دنیای‌اقتصاد: رصد بازار نشان می‌دهد همزمان با نوسان قیمت‌ها و اعمال ممنوعیت واردات برای برخی از کالاها، در حال حاضر عدم عرضه به معضل جدید در بازار بدل شده است.
 • جنگ تجاری در فاز عملیاتی

  دنیای اقتصاد: دیروز، جمعه، دولت آمریکا فرمان افزایش تعرفه ۳۴ میلیارد دلار از واردات کالاهای چینی را اجرایی کرد و به این ترتیب جامعه جهانی یک گام دیگر به جنگ‌تجاری تمام‌عیار نزدیک ‌شد؛ جنگی که بنا به هشدار «سازمان تجارت جهانی» نشانه‌های آغاز آن در اقتصاد جهانی نمایان شده است. تنها چند ساعت پس از اجرایی شدن تعرفه‌های دولت آمریکا، سخنگوی وزارت خارجه چین، در جمع خبرنگاران در پکن اعلام کرد که چین نیز در تلافی این اقدام آمریکا، تعرفه‌های مشابهی را از نخستین ساعات روز جمعه اجرایی کرده است.
 • مصرف برق از وضعیت قرمز فاصله گرفت

  دنیای اقتصاد: همراهی مردم طی دو روز گذشته در بخش‌های مختلف و صرفه‌جویی در مصرف موجب شده است تا پیک مصرف برق از کانال هشداردهنده ۵۶ هزار مگاوات اواسط این هفته خارج شود و به تبع آن خاموشی در نقاط مختلف کشور نیز نسبت به دو روز اخیر کاهش یابد.
 • انتصاب چهار عضو شورای عالی استاندارد

  دنیای اقتصاد: حسن روحانی به پیشنهاد رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، اعضای شورای عالی استاندارد را منصوب کرد. به‌گزارش «خبرگزاری مهر»، رئیس‌جمهوری در حکمی، محمدرضا نعمت‌زاده، حسین محمدنبی، مسعود برومند و مظفر اعوانی را برای یک دوره چهارساله به‌عنوان اعضای شورای عالی استاندارد منصوب کرد.
 • مطالبات صنعت سیمان از سازمان برنامه و بودجه

  گروه بنگاه‌ها: رئیس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان کشور، ضمن تشریح روند طولانی مدت پرداخت وصول مطالبات شرکت‌های سیمانی، از عملکرد سازمان برنامه و بودجه در این حوزه انتقاد کرد.
 • پیش‌نیاز توسعه شهرک‌های صنعتی

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، برنامه‌های مورد نظر برای توسعه شهرک‌های صنعتی را تشریح کرد.
 • آخرین وضعیت شرکای ایران در پساخروج

  دنیای اقتصاد: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، آخرین وضعیت شرکای خارجی ایران در دوران پساخروج را تشریح کرد. به‌گفته منصور معظمی، همه شرکای ایران مایل به ترک کشور نیستند، بلکه بسیاری از آنان به تداوم همکاری‌ها علاقه‌مند هستند، اما آمریکا با فرستادن نمایندگانی به همه این کشورها به دنبال کارشکنی‌ است و به ترغیب، تشویق یا تهدید همکاران ایران می‌پردازند.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر