آرشیو روزنامه شماره ۴۳۵۷ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۳۵۷

 • مقصر نابسامانی قیمتی در بازار

  دنیای اقتصاد: امروز در صحن غیرعلنی مجلس با حضور وزرای اقتصادی کابینه دولت دوازدهم و نماینده اتاق اصناف مهم‌ترین مسائل اقتصادی روز کشور از جمله شیب تند گرانی‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد. افزایش قیمت‌ کالاها در بازار که در این روزها به یکی از داغ‌ترین موضوعات محافل مختلف اقتصادی بدل شده است، در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی استان تهران محور اصلی گپ و گفت‌ها بود.
 • ۳۳۴ شهر همچنان در معرض تنش آبی

  دنیای اقتصاد: معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به اینکه به‌رغم بارندگی‌های مناسب دو ماه اخیر وضعیت منابع آبی شهرهای در معرض تنش، بهبود چندانی نیافته است گفت: کماکان ۳۳۴ شهر در معرض تنش آبی قرار دارند.
 • رشد ۱۲۹درصدی صادرات محصولات فولادی

  دنیای اقتصاد: میزان تولید فولاد خام کشور طی ۲ ماه نخست سال جاری، ۲۱ درصد رشد یافت. در این مدت صادرات این بخش نیز با رشد همراه شد.
 • بررسی دلایل افزایش قیمت لوازم خانگی

  ایرنا: دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران از افزایش قیمت قطعات و مواد اولیه مورد نیاز صنایع لوازم خانگی از جمله فولاد، مس و پتروشیمی خبر داد.حبیب‌الله انصاری افزود: قیمت هر کیلوگرم اِی.بی.سی (ABC) یکی از محصولات پتروشیمی و مورد نیاز صنایع لوازم خانگی در دو ماه اخیر از ۹۷۰ تومان به یک هزار و ۵۰۰ تومان افزایش یافته است. وی ادامه داد: قیمت فولاد نیز در ماه‌های اخیر افزایش یافته و قیمت پایه آن از سه هزار و ۴۰۰ تومان به چهار هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.
 • ۰۰ ۷میلیارد تومان برای آب روستایی

  ایرنا: معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: دولت امسال ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح‌های آبرسانی در روستاهای کشور اختصاص داد.علی‌اصغر قانع افزود: این میزان اعتبار برای اجرای طرح‌های آبرسانی در یک‌هزار و ۵۰۰ روستای کشور در نظر گرفته شده است.وی گفت: هم‌اکنون شاخص بهره‌مندی روستاهای کشور از طرح‌های آبرسانی ۷۶ درصد است که ۶ درصد آن طی ۲ سال گذشته به‌دست آمده و بیانگر توجه ویژه دولت به این بخش است.معاون شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به کاهش بارندگی در سال آبی جاری و بروز تنش آبی در ۱۰ کلان‌شهر کشور، اظهار کرد: برنامه‌ریزی خاصی برای جبران کمبود آب در نظر گرفته شده که از آن جمله حفر و تجهیز چاه‌های جدید و حتی اجاره چاه‌ها از بخش خصوصی از جمله آنهاست.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر