آرشیو روزنامه شماره ۴۳۲۷ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۳۲۷

 • مقایسه ایران و جهان در بخش انرژی

  دنیای اقتصاد: ارزیابی‌های پنج سازمان بین‌المللی از دسترسی عموم به انرژی‌های مدرن، پایدار، مطمئن و مقرون به صرفه منتشر شد؛ داده‌های این گزارش ارزیابی وضعیت کشورهای جهان از جمله ایران را در زمینه دسترسی به انرژی، سهم انرژی‌های تجدیدپذیر، کارآیی انرژی، شدت مصرف انرژی را در برمی گیرد که از سوی پنج سازمان بین‌المللی شامل آژانس بین‌المللی انرژی(IEA)، آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر (IRENA)، بخش آمار سازمان ملل متحد(UN)، بانک جهانی(WB) و سازمان بهداشت جهانی(WHO) منتشر شده است.
 • شناسایی بدمصرف‌های برق

  دنیای اقتصاد: بدمصرف‌ترین مشترکان برق در کشور معرفی شدند. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد برخلاف آنکه برخی متولیان دولتی انگشت اتهام بدمصرفی انرژی برق در کشور را صرفا به‌سمت مشترکان بخش خانگی می‌گیرند، این مشترکان دولتی هستند که طیف بدمصرف‌ترین‌های برق در کشور را شکل داده‌اند. این درحالی است که سال گذشته در راستای کنترل بدمصرفی مشترکان دولتی، مصوبه‌ای از سوی دولت به‌تمام سازمان‌های دولتی ابلاغ شد تا آنان مصرف برق خود را ۱۰درصد کاهش دهند؛ مصوبه‌ای که به‌گفته متولیان بخش برق کشور تنها از سوی ۳۰ تا ۴۰ درصد دستگاه‌های دولتی مورد اقبال قرار گرفت.
 • اختصاص یارانه به زیرساخت‌های تولید و بسته‌بندی

  دنیای اقتصاد: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از اختصاص یارانه به زیرساخت‌های تولید و بسته‌بندی کشور برای حمایت و تقویت چرخه تولید تا صادرات خبر داد. به‌گزارش «شاتا»، رضا رحمانی در جلسه بررسی وضعیت صنعت پوشاک و سوغات خراسان رضوی گفت: امسال در راستای تقویت صادرات اقداماتی در دست انجام است که از جمله آنها می‌توان به اختصاص یارانه به این دو اشاره کرد.
 • پیش‌نیازهای حمایت از تولید داخلی

  دنیای اقتصاد: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت پیش‌نیازهای حمایت از تولیدکنندگان داخلی را تشریح کرد. به‌گفته سید محمود نوابی سیستم بانکی، مالیات، بیمه و گمرک باید سعی کنند با تغییر رویه اجرایی در سال حمایت از تولید ایرانی از تولیدات داخلی حمایت کنند.
 • استخدام ۱۰۰۰ مشاور برای حل مشکل تولید

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی از استخدام ۱۰۰۰ مشاور برای کمک به حل مشکل تولید خبر داد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، صادق نجفی در برنامه «تیتر امشب» درباره مشکلات واحدهای تولیدی گفت: بخشی از مشکلات تولید همچون مالیات، بیمه و تأمین نقدینگی به‌صورت عام است که بیشتر واحدهای تولیدی درگیر آن هستند.
 • برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و قطر پس از ۱۳ سال

  شاتا: پس از ۱۳ سال وقفه، ششمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و قطر با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در دوحه برگزار می‌شود. در این خصوص هیاتی متشکل از ۷۰ نفر از کارشناسان، تجار و بازرگانان در بخش‌های دولتی و خصوصی ایران بامداد یکشنبه به ریاست محمدرضا فیاض مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بین‌الملل وارد پایتخت قطر شد.
 • حذف آلایندگی پساب‌های صنعتی

  دنیای اقتصاد: مدیر کنترل کیفیت و بهداشت شرکت آب و فاضلاب استان تهران، از حذف آلاینده‌های صنعتی موجود در منابع آب کشور خبر داد. به‌گزارش «ایسنا»، مهتاب باغبان گفت: به‌منظور حذف آلاینده‌های موجود در آب، بسیاری از ترکیبات نانو را سنتز کرده‌ایم و با انجام تحقیقات متعدد به دنبال ارتقای کیفیت پساب تولیدی واحدهای صنعتی هستیم.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر