آرشیو روزنامه شماره ۴۳۱۷ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۳۱۷

 • سه‌ضلعی تهدیدزا برای صنایع کوچک

  دنیای اقتصاد: چه‌عواملی رشد و بالندگی صنایع کوچک و متوسط را تهدید می‌کنند؟ مطالعه تجارب کشورهایی که بنگاه‌های کوچک و متوسط نقش بالایی در اقتصاد آنها ایفا می‌کنند، نشان می‌دهد دولت این کشورها با هدف رفع چالش‌ها، موانع و ارتقای رقابت‌پذیری بنگاه‌های کوچک و متوسط، مجموعه سیاست‌هایی را در حوزه تامین مالی، ارتقای فناوری، بازاریابی و توسعه کارآفرینی، طراحی و در دستورکار قرار داده‌اند.
 • حجم صادرات محصولات شیمیایی و سلولزی در سال ۹۶

  شاتا: مدیر کل دفتر صنایع شیمیایی و سلولزی وزارت صنعت،‌معدن و تجارت از صادرات ۵/ ۱۸ میلیارد دلاری محصولات شیمیایی و سلولزی در سال ۹۶ خبر داد.
 • افزایش داخلی‌سازی واگن‌ در کشور

  ایرنا: معاون توسعه صنایع حمل و نقل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) از اضافه شدن واگن‌های جدید آلومینیومی اروپایی با قیمت مناسب به ناوگان ریلی، در پی انعقاد قراردادهای جدید با شرکت‌های صاحب نام و افزایش عمق داخلی‌سازی خبر داد.
 • تاکید بر گسترش روابط تجاری ایران و ترکیه

  شاتا: در دیدار وزیر صنعت، معدن و تجارت با وزیر اقتصاد ترکیه بر گسترش و تعمیق روابط تجاری دو کشور تاکید شد. محمد شریعتمداری در این دیدار با ابراز امیدواری به آینده روابط تجاری دو طرف گفت: همکاری بانک‌های مرکزی ایران و ترکیه و زراعت بانک ترکیه در راستای همکاری‌های اقتصادی دوجانبه قابل ستایش است.
 • ۳۹ درصد کاهش در بارش

  دنیای اقتصاد: آخرین آمار اعلام‌شده از دفتر مطالعات پایه آب شرکت مدیریت آب ایران از کاهش ۹/ ۳۸ درصدی بارندگی در کشور تا ۶ اردیبهشت نسبت به مدت مشابه سال قبل حکایت دارد. میزان بارش‌های ثبت‌شده از ابتدای سال آبی جاری در مدت زمان مورد بررسی برابر با ۹/ ۱۲۹ میلی‌متر ثبت شده است.
 • ضرورت فعالیت برون مرزی شرکت‌های صنعت برق

  گروه بنگاه‌ها: با توجه به وضعیت اقتصادی ایران و بدهی‌های سنگین وزارت نیرو و دولت به شرکت‌های حوزه صنعت برق، فعالیت‌های برون مرزی برای ادامه حیات شرکت‌های فعال در این بخش ضروری است.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر