آرشیو روزنامه شماره ۴۳۱۳ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۳۱۳

 • چکش‌کاری صنایع اولویت‌دار

  دنیای اقتصاد: بیش از هفت ماه از مهلت پیش‌بینی شده در قانون برنامه ششم توسعه برای ارائه فهرست اولویت‌های صنعتی (با اولویت صنایع معدنی) می‌گذرد، اما هنوز خبری از لیست صنایع اولویت‌دار نیست.
 • پتانسیل‌های همکاری در حوزه آب و انرژی

  دنیای اقتصاد: زمینه‌های همکاری ایران و آلمان در حوزه آب و انرژی در دیدار وزیر نیرو با سفیر آلمان در ایران بررسی شد. به‌ گفته رضا اردکانیان پتانسیل‌های مناسبی بین دو کشور در بخش‌های آب و انرژی وجود دارد، اما تداوم همکاری‌ وزارت نیرو با طرف آلمانی منوط به دریافت سیگنال‌های مثبت برای عملیاتی شدن توافق‌های پیشین خواهد بود.
 • مشارکت ایدرو و روس‌ها در ساخت بالگرد

  دنیای اقتصاد: معاون توسعه صنایع حمل‌ونقل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) از ورود این سازمان به پروژه ساخت بالگرد با همکاری و مشارکت یک شرکت صاحب‌نام روسی خبر داد.
 • برنامه وزارت نیرو برای کاهش مصرف برق

  دنیای اقتصاد: معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر از طرحی در وزارت نیرو خبر داد که بر اساس آن، کولرهای گازی نو و کم‌مصرف با حمایت مالی یک میلیون تومانی دولت جایگزین کولرهای گازی پنجره‌ای قدیمی می‌شود.
 • قیمت برق‌ باید واقعی شود

  گروه بنگاه‌ها: ریشه اصلی مشکلات صنعت برق در ایران، ناشی از کمبود منابع مالی در وزارت نیرو و به‌طور دقیق‌تر غیر واقعی بودن نرخ و تعرفه فروش انرژی برق است.

بیشتر