آرشیو روزنامه شماره ۴۲۵۵ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۲۵۵

 • میزبانی تهران از داووس فولاد

  دنیای اقتصاد: تهران امروز میزبان بزرگان صنعت فولاد ایران و جهان است تا در تعامل با یکدیگر وضعیت حال و چشم‌انداز این صنعت را بررسی کنند. آمارهای رسمی از بهبود شرایط تقاضا در بازار فولاد و افزایش تمایل فولادسازان به تولید بیشتر حکایت دارد. بر این اساس، در هشتمین دوره همایش چشم‌انداز صنعت فولاد و معدن ایران که با ابتکار «دنیای‌اقتصاد» برگزار می‌شود، علاوه بر تحلیل شرایط بازار داخلی و جهانی فولاد، وضعیت تامین مالی، عوامل موثر بر قیمت تمام‌شده، فرصت‌ها و تهدیدهای خصوصی‌سازی و توسعه متوازن فولاد و سنگ‌آهن تا افق ۱۴۰۴ نیز بررسی خواهد شد.
 • تفاهم ۸ بندی برای رونق کوچک‌ها

  دنیای اقتصاد: شناسایی حلقه‌ مفقوده زنجیره تولید و توزیع در دستور کار متولیان این بخش قرار گرفت. به گفته فعالان اقتصادی در حال حاضر شبکه‌های تولید و بازار در یک مسیر قرار ندارند به همین دلیل شرایط برای قرار گرفتن این دو شبکه روی یک ریل باید فراهم شود؛ چرا که هم‌افزایی و ارتباط میان این دو شبکه می‌تواند به تکمیل زنجیره تولید و توزیع کمک کند. در این خصوص فعالان این دو بخش برای قرار گرفتن این دو شبکه در یک مسیر، سه پیش شرط در نظر گرفته‌اند که در این خصوص می‌توان به «تامین منابع مالی مورد نیاز این دو بخش»، «ایجاد برنامه و رفع کمبود واحدهای بازاریابی» و «شناختن بازار» اشاره کرد.
 • چرا ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید اجرا نمی‌شود؟

  دنیای اقتصاد: کارگروه تخصصی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در تازه‌ترین نشست خود، موانع اجرای ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر را بررسی کرد و نظرات پیشنهادی در راستای تحقق اجرای حکم قانون مطرح شد.
 • تاثیر بارش برف در حجم سدهای تهران

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران تاثیرات بارش برف در حجم سدهای تهران را بررسی کرد. به‌‌گفته محمدرضا بختیاری هم‌اکنون متوسط پوشش برفی استان تهران با بارش‌های چند روز اخیر ۲۲ سانتی‌متر بوده و این بارش تاثیر آنی در سدهای تهران نداشته است.

بیشتر