آرشیو روزنامه شماره ۴۲۵۱ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۲۵۱

 • پاسخ ایران به احتیاط «ایرباس»

  دنیای اقتصاد: متولیان صنعت هوایی کشور به احتیاط «ایرباس» برای فروش هواپیما به ایران پاسخ دادند. هفته گذشته شرکت هواپیماسازی «ایرباس» فرانسه در جدیدترین اطلاع‌رسانی اعلام کرد که تحویل هواپیماهای سفارشی ایران با تاخیر انجام می‌شود. به گفته جان لیهای، مدیر ارشد فروش این شرکت، تا زمانی که ایران پیش پرداخت‌های سفارش خود را تکمیل نکند، «ایرباس» در ساخت و تولید هواپیما برای ایران محتاطانه عمل خواهد کرد.
 • برآیند چهاردهمین اجلاس ایران و بلاروس

  دنیای اقتصاد: چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و بلاروس با امضای هشت سند همکاری اقتصادی بین این دو کشور به پایان رسید. به‌گزارش «شاتا» وزیر صنعت، معدن و تجارت در اختتامیه این اجلاس گفت: سندهای همکاری در زمینه‌های دارویی، خودرو، اتوبوس و اتوبوس برقی و کامیون‌های گازسوز مورد توافق و امضای طرفین قرار گرفته است.
 • شرط معافیت مالیاتی پیمانکاران در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

  اباذر آذربون کارشناس حقوقی دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد
  معافیت مالیاتی یک نوع مشوق مالی است که از ابتدای تدوین قانون چگونگی اداره مناطق آزاد در سال ۱۳۷۲ و در ماده ۱۳ این قانون برای فعالان اقتصادی در مناطق آزاد، پیش‌بینی شده است. در این ماده، همه اشخاص حقیقی و حقوقی که در مناطق آزاد به فعالیت اقتصادی اشتغال دارند، از تاریخ بهره‌برداری مندرج در مجوزشان، به مدت بیست سال از پرداخت مالیات بر درآمد و دارایی موضوع مالیات‌های مستقیم معاف هستند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر