آرشیو روزنامه شماره ۴۲۴۱ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۲۴۱

 • کروکی پول خارجی در صنایع کوچک

  دنیای اقتصاد: سرمایه‌گذاران خارجی برای توسعه صنایع کوچک و متوسط در ایران تمایل به سرمایه‌گذاری در چه نقاطی دارند؟ ارزیابی‌های صورت گرفته نشان‌دهنده آن است که در نیمه نخست سال جاری در مجموع ۲۵ استان موفق به جذب سرمایه خارجی در کشور شده‌اند که در این میان استان‌های «اصفهان، البرز، خراسان رضوی، فارس و زنجان» بیشترین سرمایه خارجی را به خود اختصاص داده‌اند.
 • تکمیل زیرساخت‌های برق با جذب سرمایه‌گذاری خارجی

  علیرضا دائمی قائم‌مقام وزیر نیرو در امور بین‌الملل و پشتیبانی از صنعت آب و برق
  براساس برنامه ششم توسعه، نیاز به احداث ۲۵ هزار مگاوات نیروگاه جدید حرارتی و حداقل هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در کشور وجود دارد. به عبارت دیگر می‌توان گفت درمجموع حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان در چهار سال پیش‌رو برای احداث نیروگاه‌های جدید، منابع مالی نیاز است. در این میان اگر این میزان سرمایه‌گذاری در صنعت برق، برای رشد کشور و پاسخگویی به مصارف روزافزون کشاورزی مدرن و صنعت لازم باشد، دولت باید برنامه لازم برای تامین مالی و تسهیلات لازم برای اقتصادی شدن مدل‌های کسب‌وکار و از آن سو برای اجرای پروژه‌ها را فراهم کند.
 • صنعتگران چشم‌انتظار مصوبه دولت

  دنیای اقتصاد: معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، دو مسیر ایجاد شهرک‌های صنعتی غیردولتی را تشریح کرد. به‌گزارش «ایسنا» فرشاد مقیمی با اشاره به اینکه طبق قانون و سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی دو مسیر برای شهرک‌های صنعتی غیردولتی تعریف شده است، گفت: یک مساله مربوط به شرکت‌هایی است که دستگاه‌های دولتی در آن مشارکت دارند و مساله دوم قانون واگذاری مالکیت و اداره امور شهرک‌های صنعتی است که براساس آن مشخص شده نگهداری و اداره امور شهرک‌های صنعتی تحت شرایط تعریف شده نباید از سوی دولت مدنظر قرار گیرد.
 • رشد ۸۲ درصدی صدور ضمانت‌نامه‌ کوچک‌ها

  دنیای اقتصاد: جدیدترین آمار صدور ضمانت‌نامه برای صنایع کوچک منتشر شد. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه امسال، یک هزار و ۸۸۰ میلیارد ریال ضمانت‌نامه برای صنایع کوچک صادر و تمدید شده که در مقایسه با مدت مشابه در سال ۹۵، رشد ۸۲ درصدی را تجربه کرده است.

بیشتر