آرشیو روزنامه شماره ۴۲۳۵ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۲۳۵

 • رفتار احتیاطی در سرمایه‌گذاران صنعتی

  دنیای اقتصاد: رشد قارچ‌گونه فعالیت‌های غیرمولد از کجا نشات می‌گیرد؟ ریشه رویگردانی از سرمایه‌گذاری در کشور به ویژه سرمایه‌گذاری در بخش‌های مولد را باید به عوامل موثر بر محیط کسب وکار نسبت داد. زمانی که شرایط برای سرمایه‌گذاری مهیا نباشد و انجام فعالیت‌های غیرمولد نسبت به فعالیت‌های مولد، سودآوری بیشتری داشته باشد، طبیعی است که انگیزه برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های صنعتی کاهش می‌یابد؛ موضوعی که فعالان اقتصادی در بخش خصوصی بارها نسبت به آن هشدار داده‌اند.
 • تصویر اشتغال‌زایی معدنی

  دنیای اقتصاد: بررسی سهم معادن از ایجاد اشتغال در ۳۲ استان کشور به همراه مناطق تجاری صنعتی ماکو از افزایش سهم این بخش در اشتغال‌زایی کشور حکایت دارد. براساس آمار اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در هفت ماه منتهی به مهر ماه سال جاری بخش معدن با ایجاد ۳۳۲۱ نفر شغل در کشور توانست نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد بیش از ۱۵۸ درصدی را تجربه کند.
 • آخرین تصمیم درباره قیمت نان

  دنیای اقتصاد: بالاخره پس از کش‌‌و‌قوس‌های فراوان درمورد تصمیم‌گیری برای افزایش قیمت نان، روز گذشته رئیس اتاق اصناف ایران، آخرین برنامه‌ها را برای قیمت نان در سال‌جاری اعلام کرد. چندی پیش در کارگروه تنظیم بازار، مجوزی برای افزایش ۱۵ درصدی قیمت نان داده و قرار شد از اول آذرماه امسال، قیمت‌های جدید در نانوایی‌های دولتی‌پز اعمال شود. اما در همان روز رئیس‌جمهوری دستور داد که این مصوبه اجرا نشود و قیمت نان هیچ تغییری نکند. حال علی فاضلی در گفت‌وگو با «ایسنا» از تصمیم برای عدم افزایش قیمت نان خبر می‌دهد. فاضلی در این خصوص اظهار کرد: قیمت نان هیچ‌گونه افزایشی نخواهد داشت.
 • استاندارد گازوئیل اجباری می‌شود

  ایرنا: رئیس سازمان ملی استاندارد ایران از اجباری نبودن استاندارد گازوئیل به‌عنوان یکی از عوامل اصلی آلایندگی کلان‌شهرهای کشور خبر داد و گفت: در آینده نزدیک سازمان ملی استاندارد و سازمان حفاظت محیط زیست با این موضوع برخورد خواهند کرد.
 • رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران منصوب شد

  دنیای اقتصاد: با حکم وزیر صنعت، معدن و تجارت، بار دیگر یدالله صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران شد. براساس حکم محمد شریعتمداری، محمدرضا مس‌فروش از سمت خود در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران برکنار و یدالله صادقی رئیس این سازمان شد. به‌گزارش خبرگزاری مهر، یک مقام مسوول در وزارت صنعت، معدن و تجارت با تایید این خبر گفت: قرار است تودیع و معارفه مس‌فروش و صادقی امروز برگزار شود.
 • دوره آموزشی و کاربردی مدیریت خرید و تدارکات

  دنیای اقتصاد: واحد آموزش روزنامه «دنیای اقتصاد»، دوره آموزشی، تخصصی و کاربردی مدیریت خرید، تدارکات و قراردادهای داخلی را روزهای پنج‌شنبه ۲۱ دی‌ماه و جمعه ۲۲ دی‌ماه برگزار می‌کند. گسترش روزافزون شبکه‌های توزیع و فروش کالا و خدمات و همچنین تنوع تامین‌کنندگان داخلی و خارجی و شیوه‌های متنوع تامین کالا و خدمات و از سوی دیگر نوسان قیمت‌ها، موجب پیچیدگی در فرآیند خرید کالا و خدمات شده و مدیریت هزینه‌ها را ضروری می‌کند. از این‌رو در فرآیند تامین و خرید باید به هم‌پوشانی دقیق عواملی همچون زمان،‌ احتیاج به مواد و خدمات زمان‌بندی خرید و کنترل جریان نقدینگی قابل دسترس برای خرید و نگهداری توجه کامل شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر