آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۸ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۲۲۸

 • صنایع اول در میدان تجارت

  دنیای اقتصاد: رصد سبد صادراتی محصولات صنعتی بیانگر تخصیص بخش اعظم این سبد به مواد خام یا به عبارتی نفت محور و معدنی محور است؛ محصولاتی که از ارزش افزوده پایین برخوردارند با این حال توانسته‌اند سهم بالایی از سبد صادرات صنعتی را به خود اختصاص دهند.
 • شش دستاورد ادغام صنعت و تجارت

  دنیای اقتصاد: ارزیابی‌های کارشناسی نشان می‌دهد ادغام صنعت و تجارت ۶ دستاورد به همراه داشته است؛ کوچک شدن اندازه دولت، تسهیل در اجرای اصل ۴۴، تسهیل بسترهای مدیریت کل‌نگر و واحد، یکپارچه‌سازی سیاست‌های صنعتی، معدنی و تجاری، تسهیل فضای کسب‌وکار و ایجاد تنوع بالاتر در مقاصد صادراتی از جمله نقاط قوت ادغام وزارت صنعت و بازرگانی است. به اعتقاد کارشناسان، طرح دوباره تفکیک تولید از تجارت گامی به عقب بوده است و مانع جدیدی برای صادرات‌محور کردن صنعت کشور به حساب می‌آید.
 • تعیین تکلیف استاندارد کالاهای وارداتی و صادراتی

  دنیای اقتصاد: با ابلاغ «قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد» تکالیف سازمان ملی استاندارد درخصوص کالاهای وارداتی و صادراتی مشخص شد. به‌گزارش «ایسنا»، رئیس‌جمهوری قانون مصوب مجلس را که چند بار میان مجلس و شورای نگهبان رد و بدل و در نهایت مورد تایید مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار گرفت برای ارجاع به سازمان ملی استاندارد ایران ابلاغ کرد تا در اجرای اصل ۱۲۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران «قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد» برای اجرا به سازمان ملی استاندارد ایران ابلاغ شود.
 • ایران؛ هاب صادرات لوازم خانگی

  ایسنا: رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با اشاره به حضور برخی برندهای مطرح تولید لوازم خانگی در ایران گفت: ظرف یک تا دو سال آینده برخی برندهای تولید لوازم خانگی از ایران به‌عنوان هاب صادراتی خود استفاده‌ خواهند کرد.
 • توانایی اتصال شبکه‌های برق به کشورهای غیرهمسایه

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه اکنون قیمت برق واقعی نیست و فاصله قیمت تمام شده و قیمت دریافتی از مصرف‌کنندگان زیاد است، گفت: بهبود اقتصاد صنعت برق به اصلاح قیمت برق بستگی دارد. به‌گزارش «خبرگزاری فارس»، آرش کردی در مراسم معارفه مدیرعامل برق منطقه‌ای زنجان بر لزوم واقعی‌سازی قیمت برق تاکید کرد و گفت: با نهادینه‌سازی الگوی مصرف درست می‌توان در رفتار مصرفی مشترکان اصلاح قیمت برق قدم برداشت. کردی همچنین با تاکید بر اصلاح الگوی مصرف برق، اظهار کرد: در این خصوص پتانسیل‌های فراوانی وجود دارد. وی با اشاره به پتانسیل صنعت برق ایران برای صادرات برق به کشورهای همسایه گفت: صنعت برق ایران اکنون به حدی از توانمندی، پایداری و کیفیت دست یافته است که می‌تواند به شبکه‌های برق کشورهای غیرهمسایه نیز متصل شود.
 • رشد صادرات غیرنفتی ایران به چین

  دنیای اقتصاد: اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین از رشد ۲۷ درصدی صادرات غیرنفتی ایران به چین در ۱۱ ماه سال ۲۰۱۷ خبر داد. به گزارش «ایسنا» طبق اعلام اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین صادرات غیرنفتی ایران به چین از نظر ارزش و وزن به ترتیب ۱/ ۲۷ و ۷/ ۲۷ درصد نسبت به ۱۱ ماهه ۲۰۶ رشد داشته است.
 • اثر سرمایه‌گذاری‌ خارجی بر مدیریت بنگاه‌ها

  گروه بنگاه‌ها: سرمایه‌گذاری‌ خارجی، می‌تواند موجب ارتقای مدیریت در بنگاه‌ها و توسعه بازارهای خارجی برای محصولات تولیدی داخل شود. به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، محمدعلی محمدی مدیرعامل این سازمان با اعلام این مطلب، گفت: اگر قرار است کشور از چرخه مسائل و مشکلات اقتصادی خارج شود، بدون تردید عامل اساسی آن بهره‌وری بنگاه‌های اقتصادی و نقطه شروع اصلاح این وضعیت، تشخیص درست است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر