آرشیو روزنامه شماره ۴۱۶۸ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۱۶۸

 • فرمول توسعه صنعتی پسانفتی

  دنیای اقتصاد: ایران از معدود کشورهایی است که طی نیم قرن سیاست توسعه صنعتی خود را در قالب سیاست جایگزینی واردات در سایه اقتصاد نفتی تجربه می‌کند. نتیجه اجرای ادامه دار این سیاست باعث شده است وابستگی محرک‌های رشد صنعتی و صادرات غیرنفتی به صنایع فرآیندی سرمایه بر و مبتنی بر اقتصاد نفت و گاز همچنان بالا باشد.
 • هدف‌گذاری صادرات صنایع‌کوچک تا پایان ۹۶

  ایرنا: معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: تا پایان سال‌جاری صادرات بیش از ۲ میلیارد دلار برای واحدهای صنایع کوچک مستقر در شهرک‌های صنعتی کشور هدف‌گذاری شده است.
 • تاسیس اتاق مشترک ایران و ترکمنستان

  دنیای اقتصاد: مجمع عمومی موسس اتاق مشترک ایران و ترکمنستان برگزار شد و با انتخاب اعضای هیات‌مدیره، اتاق مشترک ایران و ترکمنستان رسمیت یافت.
 • اروپا شریک راهبردی ایران در دوره جدید

  دنیای اقتصاد: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌گوید: اروپا از توافق برجام حمایت می‌کند، باید در این دوره کارهای خود را با اروپا سریع‌تر پیش ببریم. اکنون وقت تردید در ادامه همکاری نیست؛ از طرفی ایران باید به تعهدات بین‌المللی خود متعهد باشد.
 • سهم ۷۵ درصدی ایرانی‌ها در بازار لوازم‌خانگی

  دنیای اقتصاد: رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی از گردش مالی ۸ هزار میلیارد تومانی لوازم‌خانگی در ایران خبر داد و گفت: سهمی بین ۷۰ تا ۷۵ درصد این بازار به تولیدات داخلی اختصاص دارد.
 • مذاکره با شرقی‌ها برای نیروگاه‌‌سازی

  دنیای اقتصاد: معاون برنامه‌ریزی شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی از مذاکره با کشورهای آسیای شرقی برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های نیروگاهی کشور خبر داد.
 • صورت‌های مالی حسابرسی شده مهم‌ترین استاندارد سازمان‌های مردم‌نهاد

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل موسسه خیریه محک با اشاره به اهمیت استاندارد سازمان‌های مردم نهاد گفت: ارائه صورت‌های مالی حسابرسی و بازرسی شده به تامین‌کنندگان مالی از طریق کانال‌های اطلاع‌رسانی موجود، مهم‌ترین استاندارد در حوزه فعالیت‌های سازمان‌های مردم نهاد است.
 • نمایشگاه آب و تاسیسات آب و فاضلاب فردا برگزار می‌شود

  گروه بنگاه‌ها: سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی آب و تاسیسات آب و فاضلاب، فردا ۲۴ مهرماه در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

بیشتر