آرشیو روزنامه شماره ۴۱۶۱ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۱۶۱

 • ۱۱ نقطه فرود سرمایه خارجی

  دنیای اقتصاد: کارنامه جذب سرمایه‌های خارجی در صنایع کشور در چهار ماه منتهی به تیر امسال از فرود سرمایه‌ها در ۱۱ نقطه کشور حکایت دارد. جدیدترین آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد متولیان صنعتی برای اجرای ۲۰ طرح با سرمایه‌گذاران خارجی توافق کرده‌اند. بر این اساس افغانستان توانسته با سرمایه‌گذاری در هفت طرح صنعتی، معدنی و تجاری در ایران رتبه اول را در مدت زمان مورد بررسی به خود اختصاص دهد. از لحاظ ارزش سرمایه‌گذاری نیز ایرلند با حجم سرمایه بیش از ۴۶۶ میلیون دلار در رتبه اول قرار گرفته است.
 • آلمان و ایتالیا مقاصد جدید صادرات پوشاک

  دنیای اقتصاد: عضو هیات مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران از صادرات پوشاک ایرانی به کشورهای «آلمان» و «ایتالیا» خبر داد.
 • دو تکلیف بر زمین مانده

  حسین حقگو
  با اعلام نظر کمیسیون اجتماعی مجلس مبنی بر مخالفت با تفکیک وزارت «صنعت، معدن و تجارت» عملا لایحه دولت از دستور کار مجلس خارج می‌شود و باید ساختار فعلی این وزارتخانه امر خطیر توسعه صنعتی و نیز تنظیم بازار داخلی و تجارت خارجی کشور را راهبری و هدایت کند.
 • افزایش ۲۳ درصدی سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به‌افزایش تعداد حضور سرمایه‌گذاران در شهرک‌های صنعتی از رفع موانع پیش‌روی فعالان اقتصادی برای ایجاد شهرک‌های خصوصی خبر داد.
 • ایران فعال‌ترین کشور خاورمیانه در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر

  دنیای اقتصاد: آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد ایران در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر فعال‌ترین کشور خاورمیانه است و انتظار می‌رود طی پنج سال آینده ظرفیت تولید انرژی‌های تجدیدپذیر در این کشور به ۳/ ۳ گیگاوات برسد.
 • تولید بیش از ۳ میلیارد دلار ماشین‌آلات صنعتی

  ایرنا: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یک‌هزار و ۵۰۰ تولیدکننده بزرگ صنعتی و ۲ هزار واحد کوچک، سالانه بیش از ۳میلیارد دلار تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی تولید می‌کنند. محمد شریعتمداری در حاشیه «هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت» افزود: در مجموع هم‌اکنون واحدهای صنعتی در کشور بیش از یک‌میلیون تن تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی تولید می‌کنند. وی یادآور شد: با وجود مواداولیه مورد نیاز صنایع و تلاش متخصصان داخلی ظرفیت‌های خوبی برای افزایش تولید ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی در کشور فراهم شده است و دانشگاه‌ها نیز می‌توانند در این زمینه به صنعتگران و فعالان تجاری کمک‌های تخصصی و فنی ارائه کنند.

بیشتر