آرشیو روزنامه شماره ۳۴۸۲ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۳۴۸۲

 • نحوه تسویه وام‌های ارزی

  دنیای اقتصاد: تسهیلات‌گیرندگان ارزی از یکی از بانک‌های توسعه‌ای کشور خواستار این شدند که نحوه تسویه بدهکاران حساب ذخیره ارزی مطابق ماده ۲۰ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور به آنها نیز تعمیم داده شود. مطابق این ماده دولت موظف است نسبت به تعیین تکلیف نرخ و فرآیند تسویه بدهکاران ارزی از محل حساب ذخیره ارزی به دولت به نحوی که زمان دریافت ارز، زمان فروش محصول یا زمان تکمیل طرح، نوع کالا (نهایی، واسطه‌ای یا سرمایه‌ای) و. . . لحاظ شده باشد، ظرف مدت ۶ ماه اقدام کند. با ابلاغ قانون رفع موانع تولید بررسی شد

  نحوه تسویه حساب وام‌های ارزی

  گروه صنعت و معدن: سرانجام قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور با ۶۰ ماده به دولت ابلاغ شد.

 • جزئیات حمایت ویژه از صنایع کوچک

  خبرگزاری مهر: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران از برنامه دولت برای تامین ۸ درصد از سود تسهیلات بانکی برای صنایع کوچک خبر داد و گفت: صنایع کوچکی که در تامین وثیقه بانکی مشکل دارند، می‌توانند به ما مراجعه کنند.

  علی سلیمانی گفت: دولت بنا دارد تا در سال ۹۴، از صنایع کوچک مستقر در شهرک‌های صنعتی حمایت کند، بر این اساس وزارت صنعت، معدن و تجارت رقم قابل توجهی را به‌عنوان یارانه وام‌های تخصیصی به صنایع کوچک، با هماهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در نظر گرفته است که امیدواریم امسال بتوان با پرداخت آن، از صنایع کوچک حمایت کرد.

 • هشدار به تداوم خشکسالی و قطعی آب

  گروه صنعت و معدن: وزیر نیرو با هشدار به مردم درباره تداوم خشکسالی و لزوم مدیریت مصرف آب، گفت: شرط جلوگیری از قطعی آب، کنترل مصارف از سوی مردم است. حمید چیت‌چیان گفت: همه هموطنان می‌‌دانند که در سال‌های اخیر دچار کاهش بارندگی بوده‌‌ایم و منابع آب تجدیدپذیر ما کاهش پیدا کرده و متوسط درجه حرارت هم بالا رفته است. وزیر نیرو خطاب به مردم با بیان اینکه در صرفه‌جویی و مدیریت مصرف آب همکاری کنید، اظهار کرد: وزارت نیرو تمام توان خود را به کار خواهد گرفت تا آب قطع نشود و شهرها به وضعیتی نرسند که دچار قطعی آب شوند.

 • الزامات مدیریت منابع آب

  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو: معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا در ارزیابی عملکرد بخش آب کشور گفت: اتفاق مهمی که در سال ۹۳ افتاد این بود که توانستیم اولویت‌های آب کشور را براساس واقعیت و شرایط موجود منابع آب احصا و شناسایی کنیم؛ به نظر می‌رسد این اولویت‌بندی در سال‌های گذشته درست انجام نشده یا مورد غفلت بوده و همین موضوع باعث بحران کنونی آب و ایجاد ناپایداری در کشور شده است. رحیم میدانی افزود: اینکه ما به‌صورت مرتب از وضعیت منابع آب کشور صحبت می‌کنیم حاکی از این موضوع نیست که تمام این وضعیت ناشی از خشکسالی است، ریشه این وضعیت در توسعه ناپایدار است، چرا که الزام‌ها و اقتضائات توسعه پایدار را در اولویت مدیریت آب کشور قرار نداده بودیم.

بیشتر