گروه صنعت و معدن- در ادامه تغییرات مدیریتی در وزارت صنعت، معدن و تجارت «جعفر سرقینی» و «حسین ابویی مهریزی» به ترتیب به عنوان معاونان امور معادن و صنایع معدنی و برنامه‌ریزی این وزارتخانه منصوب شدند. وجیه‌الله جعفری، معاون سابق امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز به عنوان مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات و عضو موظف هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران منصوب شد. وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم تودیع و معارفه با تاکید بر توسعه فعالیت‌های حوزه معدنی کشور تصریح کرد: در بخش معدن باید فعالیت‌ها به صورت جهشی و چند برابر شود. محمدرضا نعمت‌زاده با بیان اینکه مسوولیت شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات بر عهده معاون سابق وی در امور معادن قرار گرفت، گفت: این بخش باید به عنوان ایمیدرو بخش خصوصی فعالیت کند و فضای مناسبی در کشور برای بخش معدن فراهم شود. نعمت‌زاده افزود: باید شرکت‌هایی در زمینه معدن تشکیل شود و بخش خصوصی در این زمینه با هم رقابت کنند.

در این نشست جعفر سرقینی، معاون امور معادن و صنایع معدنی با بیان اینکه باید با همت بلند برای احیای صنعت و معدن در کشور تلاش کنیم بر این امر تاکید کرد که مشکلات معدنی را باید جدی گرفت و سرمایه‌گذاران را برای سرمایه‌گذاری در این بخش تشویق کرد.

سرقینی معاونت امور معادن وزارت صنایع و معادن، معاونت امور معادن وزارت معادن و فلزات، مدیرعاملی شرکت سهامی کل معادن ایران، مدیرعاملی شرکت گسترش صنایع معدنی کاوه پارس و مدیرکلی معادن و فلزات آذربایجان شرقی را در کارنامه خود دارد. وی دارای دکترای مهندسی در رشته فرآوری مواد معدنی از استرالیا و استادیار دانشگاه آزاد اسلامی است.

همچنین با صدور حکم دیگری از سوی نعمت‌زاده، حسین ابویی مهریزی به عنوان معاون برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب شد. ابویی مهریزی دارای کارشناسی ارشد در رشته مهندسی صنایع (گرایش مدیریت صنایع) از دانشگاه صنعتی شریف است. وی پیش از این مدیرکل نساجی و چرم موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، مدیرکل دفتر صنایع غیرفلزی وزارت صنایع و معادن و مدیر صنایع زیست فناوری و مواد پیشرفته سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بوده است.

ابویی مهریزی همچنین عضو هیات مدیره شرکت دخانیات ایران و عضو هیات مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران نیز بوده است. پیش از این، علیرضا شجاعی معاون برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت بود.