به گزارش خبرگزاری تسنیم، وزیر نیرو افزود: همه توان صنعت برق به ویژه در این ایام به کار گرفته شده است که همه واحد‌های تحت‌تعمیر حتی دو هفته زودتر از روال هرسال به مدار بیایند.

وی گفت: ما در نظر داریم جابه‌جایی مصرف بار در واحد‌های صنعتی بزرگ صورت بگیرد و من حتی از برخی صنایع خبر دارم که در اوج همکاری تصمیم گرفته‌اند تعطیلات تابستانه خود را که معمولا در شهریور است به تیر منتقل کنند. وزیر نیرو گفت: بعضی مکان‌ها حتی شیفت‌ها را تغییر داده‌اند و من این جا از همه خانواده‌های کارگران که همراهی کرده‌اند سپاسگزاری می‌کنم.  اردکانیان افزود: نیرو‌های مسوول به ویژه نیرو‌های انتظامی هم همراهی خوبی داشتند و برای شناسایی دستگاه‌های غیر مجاز تولید رمز ارز‌ها گام‌های موثری برداشتند. وی گفت: در همین روز‌های گذشته هزاران دستگاه تولید رمز ارز که در سراسر کشور فعال بوده‌اند شناسایی و ضبط شده‌اند و مراجع قانونی با آنها برخورد خواهند کرد. وزیر نیرو درخصوص خاموشی‌ها گفت: ما در عین اینکه خاموشی‌های احتمالی را اعلام می‌کنیم، اما نقطه اتکای ما خود مردم هستند که اگر خاموشی رخ داد مردم بدانند هر خاموشی در دوره زمانی اعلام شده است. اردکانیان افزود: خوشبختانه با همکاری مردم به ویژه در مصرف دستگاه‌های سرمایشی و رساندن آن برودت به حد آسایش که ۲۵ و ۲۴ درجه است مشکلی نخواهیم داشت.  به گزارش صدا و سیما، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی نیز خبر داد: در هفته‌های آینده که دمای هوا گرم‌تر می‌شود مصرف نیز افزایش می‌یابد که با کمک مردم و مصرف درست می‌توانیم آن را کنترل کنیم. همایون حائری گفت: در بخش تولید برق بیشتر واحدهای نیروگاهی تعمیر شدند و در بخش انتقال و توزیع نیز آمادگی کامل برای ارائه خدمات وجود دارد.  وی افزود: از هفته‌های گذشته ۴۵ مورد برای مدیریت مصرف برنامه‌ریزی شده که تعدادی از آنها تفاهم‌نامه‌ای بود که با مشترکان دیماندی امضا شد و این همکاری ادامه دارد. این مقام مسوول اظهار کرد: با توجه به آمادگی نیروگاه‌ها و برنامه‌های مدیریت مصرف و همکاری مردم در مصرف درست امیدواریم هفته‌های آینده را با کمترین مشکل پشت سر بگذاریم.

حائری با اشاره به همکاری خوب مشترکان و برنامه‌های مدیریت مصرف، ادامه داد: توانستیم بیش از ۶ هزار مگاوات برنامه‌های مدیریت مصرف را اجرا کنیم تا مشکلی در تامین برق نداشته باشیم.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند