شماره روزنامه ۵۸۳۴
|
آرشیو روزنامه شماره ۵۸۳۴ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۵۸۳۴

 • غیبت تجدیدپذیرها در سبد برق

  دنیای‌اقتصاد: ناترازی عرضه و تقاضای برق در سال‌های اخیر با رشدی قابل‌توجه به ۱۲‌هزار مگاوات رسیده است. این عدد در کنار رشد مصرف و محدودیت در افزایش ظرفیت تولید به دلیل عدم‌دسترسی به منابع مالی کافی و محدودیت تامین سوخت نیروگاه‌های حرارتی، بیش از پیش هم شده است. این در حالی است که ایران پتانسیل قابل‌توجهی در تولید برق از راه انرژی‌‌‌های تجدیدپذیر دارد.
 • جایگاه سیاستگذاری اشتغال در برنامه هفتم توسعه

  دنیای‌اقتصاد: نرخ نسبتا بالای بیکاری در ایران حاکی از آن است که به‌رغم تلاش‌‌‌های گسترده در جهت سیاستگذاری مناسب برای اشتغال، دستیابی به این هدف میسر نشده است. ارزیابی وضعیت کنونی بازار کار ایران، چالش‌‌‌هایی نظیر بیکاران دلسرد، رشد بدون اشتغال و کارگران فقیر را آشکار می‌کند.
 • اشتغال‌زایی ۱۴۰‌هزار نفری در صنعت دارو

  دنیای‌اقتصاد: معاون صنایع عمومی وزارت صمت از اشتغال‌زایی ۱۴۰‌هزار نفری در صنعت دارو از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم خبر داد.محمدمهدی برادران در مراسم افتتاحیه هشتمین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته، گفت: صنعت داروسازی ایران یکی از صنایع موفق در تامین نیاز‌‌‌های داخلی در حوزه دارو‌‌‌های شیمیایی و دارو‌‌‌های بیولوژیک است.وی با بیان اینکه ۹۷‌درصد دارو‌‌‌های مورد مصرف کشور از طریق تولیدکنندگان داخلی تامین می‌شود، افزود: امسال ۶۲واحد و از ابتدای دولت ۱۱۳شرکت تولیدکننده دارو به این صنعت پیوسته‌اند. معاون صنایع عمومی وزارت صمت گفت: این امر با همت صاحبان صنایع و حمایت وزارتخانه‌‌‌های صمت، بهداشت، نفت، علوم و شرکت ملی پتروشیمی محقق شد.
 • بسترسازی برای توسعه تجارت با عراق

  دنیای‌اقتصاد: در دیدار معاون وزیر بازرگانی عراق با رئیس اتاق ایران بر آمادگی عراق برای حضور بخش خصوصی ایران در این کشور و سرمایه‌گذاری به منظور تولید مشترک بین دو کشور تاکید شد.
 • کاهش ۲۰‌‌‌هزار مگاواتی تقاضای برق در کشور

  دنیای‌اقتصاد: اوج تقاضای مصرف برق در تابستان امسال به رقم ۷۳هزار و ۴۶۳مگاوات رسید که مقایسه این مقدار با تقاضای حدود ۵۴‌‌‌هزار مگاواتی برق در روزهای جاری نشان‌‌‌دهنده کاهش ۲۰‌‌‌هزار مگاواتی تقاضای برق در کشور است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر
مدیران خودرو