شماره روزنامه ۴۴۷۶
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۴۷۶ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۴۷۶

 • تولید انبوه موانع کسب‌و‌کار

  دنیای اقتصاد: ساختار کسب و کار در ایران نشان‌دهنده آن است که با وجود اقدامات صورت‌گرفته در سال‌های اخیر همچنان گام اساسی در بهبود نمره کسب و کار برداشته نشده است و این امر موجب شده تا ایران در میان سایر کشورها نتواند در جایگاه مناسبی قرار گیرد؛ عاملی که فعالان بخش خصوصی آن را به مقاومت برخی از دستگاه‌های دولتی در بهبود فضای کسب و کار ایران نسبت می‌دهند. عاملی که می‌توان گفت منجر به رشد قارچ‌گونه یا تولید کارخانه‌ای موانع کسب و کار در کشور بدل شده است؛ به‌طوری که به گفته فعالان بخش خصوصی با حذف یک مانع شاهد ظهور دو مانع جدید در کشور هستیم.
 • ماموریت؛ اتمام پروژه‌های زمین مانده

  دنیای اقتصاد: همزمان با برگزاری دو مراسم تودیع و معارفه در «سازمان توسعه تجارت ایران» و «سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران» ماموریت‌های سرپرستان جدید دو سازمان کلیدی وزارت صنعت به آنها ابلاغ شد. محوریت مباحث مطرح شده در این دو جلسه نشان می‌دهد که سرپرستان جدید سازمان‌های توسعه‌ای وزارت صنعت، معدن و تجارت ماموریت دارند وظایف ناتمام و روی زمین مانده را به سرانجام برسانند.
 • چالش‌های معدنی روی میز کمیته ماده ۱۲

  دنیای اقتصاد: تازه‌ترین نشست کارگروه کمیته ماده ۱۲ به بررسی پیشنهاد اصلاح ترکیب شورای معادن استانی و اعتراض به فرآیند بازسازی و احیای اراضی تخریب‌شده در عملیات اکتشاف، استخراج و بهره‌برداری از معادن، اختصاص پیدا کرد.
 • از بازار لوازم خانگی چه خبر؟

  ایسنا: سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی از افزایش حداقل ۸۰ درصدی قیمت لوازم خانگی تولید داخل و افزایش بیش از ۱۵۰ درصدی محصولات با برند خارجی در این حوزه خبر داد. حمیدرضا غزنوی اظهار کرد: در شش ماهه نخست سال‌جاری شاهد افزایش تولید در حوزه ماشین لباسشویی و یخچال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بوده‌ایم. البته تولید برخی اقلام لوازم خانگی نیز کاهش یافته است.
 • سرپرست معاونت امور حقوقی و مجلس وزیر صنعت منصوب شد

  شاتا: وزیر صنعت، معدن و تجارت‌با صدور حکمی‌ سیدصالح سیدزاده را به سمت «سرپرست معاونت امور حقوقی و مجلس وزات صمت» منصوب کرد. رضا رحمانی در بخشی از این حکم آورده است، صرف همت و تلاش مضاعف و حسن هماهنگی و تعامل با عوامل خبره و صاحب‌نظر سازمانی و برون‌سازمانی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود موجبات پیشبرد وظایف خطیر محوله را فراهم کنند.
 • رشد قابل توجه بارش‌ها در جنوب کشور

  دنیای اقتصاد: ارزیابی‌ها نشان می‌دهد با ثبت ۷/ ۸۴ میلی‌متر بارش در ۵۶ روز ابتدای سال آبی جاری در حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان، رشد بیش از ۳ هزار درصدی بارش‌ها در جنوب کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل رخ داده است.
 • صنعتگران نساجی در مسیر تهران

  گروه بنگاه‌ها: بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات، مواد اولیه، منسوجات خانگی، ماشین‌های گلدوزی و محصولات نساجی، ۱۱ تا ۱۴ آذر ماه در تهران برگزار می‌شود.

بیشتر