آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۲ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۲۲

 • آلترناتیو مدیریت دولتی بحران

  دنیای اقتصاد: بررسی ارقام بودجه‌ای نشان می‌دهد که ارقام پیشنهادی دولت برای ردیف‌‌های بودجه‌ای مربوط به سوانح طبیعی رقمی کمتر از یک هزار میلیارد تومان و با احتساب نرخ تسعیر ارز در بودجه دولت رقمی در حدود ۲۴۸ میلیارد تومان (حدود ۷۰ میلیون دلار با احتساب نرخ دلار بودجه) است.
 • تحولات بازار فولاد پاکستان

  دنیای ‌اقتصاد: صادرات کالا به کشورهای خارجی با هدف تامین سود بیشتر برای واحدهای تولیدکننده صورت می‌گیرد؛ اما استمرار این درآمد مستلزم شناخت کاملی از بازارهای صادراتی است؛ به دلیل وجود رقبای قدر هم در تولید فولاد و هم در تجارت، الزام به شناسایی و تحلیل بازارهای بالفعل و بالقوه صادراتی بیش از گذشته حائز اهمیت خواهد بود.
 • تشکیل شورای عالی مصرف‌کنندگان

  شاتا: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای تحقق حقوق شهروندی در این وزارتخانه، شورای عالی برای موضوع حقوق مصرف‌کنندگان تشکیل شده است تا از این طریق حقوق آنان بهتر استیفا شود.
 • استعلام فرونشست‌ها از سازمان زمین‌شناسی

  دنیای اقتصاد: استعلام از سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در زمینه انجام مطالعات فرونشست پیش از انجام مطالعات پروژه‌های توسعه و احداث زیرساخت‌های حمل و نقل الزامی شد. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در نشست اخیر شورای عالی فنی امور زیربنایی حمل و نقل، درخصوص پیوست مطالعات فرونشست برای پروژه‌های زیرساخت حمل‌ونقل مقرر شد قبل از انجام مطالعات پروژه‌های توسعه‌ای و احداث زیرساخت‌های حمل‌ونقل، استعلام از سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور الزامی شود.
 • تهران هر ثانیه ۳۵ هزار لیتر آب می‌بلعد

  ایسنا: قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: در حال حاضر درکلان شهر تهران با جمعیتی بالغ بر ۸/۵ میلیون نفر ساکن و در حدود ۱/۵ میلیون نفر جمعیت شناور، سالانه ۱۰۳۵ میلیون مترمکعب و متوسط در هر ثانیه ۳۵ هزار لیتر آب مصرف می‌شود. علیرضا نوذری‌پور با بیان اینکه ۱۷۵ عدد ایستگاه پمپاژ در استان تهران وظیفه انتقال آب به نقاط مرتفع را با ظرفیت ۲۲۴ هزارمترمکعب در ساعت به عهده دارد، اظهار کرد: در شهر تهران ۶۴ ایستگاه پمپاژ، بعد از هشت مرحله پمپاژ، در اختلاف ارتفاعی ۸۰۰ متری، آب را به شمالی‌ترین نقاط تهران می‌رسانند. به گفته قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران، این استان بزرگ‌ترین پایگاه جمعیتی در کشور است که در کنار هیچ رودخانه‌ای بنا نشده و منابع آب آن محدود گزارش می‌شود.
 • زیرپوست برون‌گرایی اقتصاد ایران

  دنیای اقتصاد: بررسی شرایط ایران با هریک از شاخص‌های اصلی اقتصادی در حوزه‌های تجاری، تولیدی و جریان‌های سرمایه، نشانگر درون‌گرایی مزمن در طول تاریخ روابط اقتصادی کشور است. این یکی از واقعیات مشاهده‌شده (Stylized Fact) در گزارش تحقیقی است که از سوی علیرضا ساعدی، معاون سرمایه‌گذاری خارجی صندوق توسعه ملی در یکی از پانل‌های تخصصی کنفرانس اقتصاد ایران ارائه شد.
 • رتبه یک ایران در یارانه غیرهدفمند

  دنیای اقتصاد: «سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد» (فائو) در جدیدترین گزارش «امنیت غذا و تغذیه» برای منطقه خاورنزدیک و شمال آفریقا ضمن بررسی این موضوع، آمارهایی از تخصیص یارانه در ایران منتشر و آن را با کشورهای منطقه مقایسه کرده است. آمارها حکایت از این دارد که سهم یارانه پرداختی ایران از تولید ناخالص داخلی، کشورمان را در رتبه نخست پرداخت یارانه‌های غیرهدفمند غذا و سوخت جای داده است و پس از ایران، عربستان سعودی و لیبی به ترتیب در جایگاه‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند.
 • رشد تجارت با اتحادیه اروپا

  دنیای اقتصاد: رشد ۵۴ درصدی تجارت ایران و اتحادیه اروپا در اکتبر سال جاری میلادی نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته حاکی از آن است که مبادلات تجاری ایران و اروپا در دهمین ماه سال جاری میلادی ۸۵/ ۱ میلیارد یورو بوده است.
 • روی‌خوش بازار عراق به صادرات ایران

  ایسنا: خبرها حاکی از آن است که بازار عراق روی خوش به ایرانی‌ها نشان داده و پس از مشکلاتی که صادرکنندگان ایرانی در این بازار با آن دست و پنجه نرم می‌کردند، تعرفه صادرات برخی کالاها به عراق کم شده است.
 • اهدای جایزه ملی به پروژه‌های برتر کشور

  گروه بنگاه‌ها: هفتمین جشنواره مدیریت پروژه ایران، ۲۷ آذرماه ۹۶ با حضور صدها نفر از مدیران ارشد سازمان‌های پروژه محور، در هتل پارسیان اوین تهران برگزار شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر