شماره روزنامه ۵۶۹۶
|

 • اقتصاد گلستان معطل لایروبی «آشوراده»

  دنیای‌اقتصاد- گرگان - الهه قهرمان: احیای خلیج گرگان با پیشرفت سریع پروژه لایروبی کانال آشوراده امید گلستانی‌ها را به رونق گردشگری منطقه افزایش داده است.به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، ثبت خلیج گرگان درسال ۱۳۵۴ به همراه تالاب «میانکاله» و «لپو زاغمرز» در استان مازندران به عنوان نخستین مجموعه تالاب‌‌‌های بین‌المللی جهان درفهرست تالاب‌های کنوانسیون رامسر، ثابت کرد این خلیج و نواحی اطراف آن یک مجموعه ارزشمند زیست محیطی است که علاوه بر حفظ چرخه زیست دریای خزر، در معیشت جوامع محلی اثرگذاری مستقیم دارد.
 • پیامدهای رکود در منطقه پیشران مسکن

  دنیای‌اقتصاد‌: منطقه ۵ شهرداری تهران یکی از مناطق بزرگ تهران است که در شمال و شمال غرب کلان‌شهر تهران واقع شده است. این منطقه از شمال به رشته‌‌‌کوه البرز، از جنوب به بزرگراه شهید لشکری و میدان آزادی، از شرق به بزرگراه اشرفی اصفهانی و بزرگراه محمدعلی جناح و منطقه ۲ شهر تهران در مجاورت طرشت‌، ستارخان، مرزداران، شهرک غرب و سعادت‌آباد و از غرب به منطقه ۲۲ شهر تهران، استادیوم آزادی محدود است.
 • ایران به فناوری تولید تراکتور شالیزار دست یافت

  دنیای‌اقتصاد- تبریز‌: مدیرعامل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران، از دستیابی به فناوری تولید تراکتور شالیزار خبر داد و گفت: به زودی از تراکتور شالیزار طراحی و تولید شده توسط واحد تحقیق و توسعه تراکتورسازی رونمایی می‌شود.
 • چشم‌‌‌انداز برنامه‌‌‌های آتی فولاد خوزستان

  دنیای‌اقتصاد- اهواز: مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: در سال آینده ۳ میلیون و ۸۰۰‌هزار تن تولید شمش و ۵/ ۱ میلیون تن صادرات در دستور کار قرار دارد.
 • جمع‌‌‌آوری متکدیان و کارتن‌خواب‌‌‌های شهرگرگان

  دنیای‌اقتصاد - گرگان: معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری گرگان از اجرای طرح ویژه جمع‌‌‌آوری متکدیان و کارتن‌خواب‌‌‌های شهر به منظور طرح استقبال از بهار ۱۴۰۲ خبر داد. احمد سالاری با اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای برنامه‌‌‌های ستاد طرح استقبال از بهار ۱۴۰۲ و پاکسازی سطح شهر از افراد کارتن‌خواب و متکدی در روزهای پایانی سال، طرح ویژه و ضربتی جمع‌‌‌آوری این افراد در دستور کار شهرداری قرار گرفته است. سالاری ادامه داد: وجود افراد متکدی و کارتن‌خواب در شهر علاوه بر مخدوش کردن چهره شهر، سلامت اجتماعی و روانی شهروندان را نیز به خطر می‌‌‌اندازد که به همین منظور افراد کارتن‌‌‌خواب به گرمخانه و افراد متکدی برای ادامه سیر مراحل قانونی به مددسرای امید منتقل می‌‌‌شوند.
 • پتروشیمی بوعلی‌‌‌سینا گواهی‌نامه پنج ستاره جایزه تعالی صنعت گرفت

  دنیای‌اقتصاد - اهواز: نهمین دوره جایزه تعالی صنعت پتروشیمی با شعار «دانش‌‌‌محوری، سرآمدی، توسعه پایدار» با معرفی شرکت‌های برتر برگزار شد. شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در نهمین دوره جایزه تعالی صنعت پتروشیمی، موفق به کسب گواهی‌نامه پنج ستاره شد.
 • مطالبه مالیاتی اتاق هرمزگان

  دنیای‌اقتصاد- بندرعباس: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان هرمزگان خواستار همکاری سازمان امور مالیاتی در واریز سهم سه در‌هزار و چهار در‌هزار درآمد اشخاص مشمول و حقوقی فعال در استان به حساب اتاق بازرگانی شد.
 • تحقق ۱۰۳درصدی برنامه تولید شرکت نفت و گاز آغاجاری

  دنیای‌اقتصاد - اهواز - محمد علاف‌پور: مدیرعامل شرکت بهره‌‌‌برداری نفت و گاز آغاجاری از تحقق ۱۰۳ درصدی برنامه‌‌‌های تولیدی این شرکت در نیمه دوم سال‌جاری خبر داد.
 • ریزنقشی «گز» در آمار صادرات

  دنیای‌اقتصاد - اصفهان - باران مدرس: فعالان صنعت تولید گز اصفهان، نبودن آمار و اطلاعات دقیق درباره این صنعت را مهم‌ترین چالش بازاریابی و توسعه صادرات «گز» می‌دانند.
 • نظافت تهران به وقت عید

  دنیای‌اقتصاد‌: نوروز امسال حال و هوای متفاوتی خواهد داشت، چراکه محدودیت‌های کرونایی رفع شده و از سویی سال جدید متقارن با آغاز ماه مبارک رمضان است و به همین دلیل برنامه‌‌‌های ویژه تعطیلات و اعیاد رنگ و بوی مذهبی و ملی دارد.
 • فولاد اکسین خوزستان به جمع دانش‌‌‌بنیان‌‌‌ها پیوست

  دنیای‌اقتصاد - اهواز - محمد علاف‌پور: مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: این شرکت پس از ارزیابی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در فهرست شرکت‌های دانش‌‌‌بنیان کشور قرار گرفت.
 • تفاهم‌‌‌نامه فناوری حمل‌ونقل بین شهرداری‌‌‌های اصفهان و مشهد

  دنیای‌اقتصاد- اصفهان: معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: تفاهم‌‌‌نامه همکاری در حوزه فناوری حمل‌ونقل بین شهرداری‌‌‌های اصفهان و مشهد منعقد شد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» از اصفهان حسین حق‌‌‌شناس با اعلام این خبر گفت: تفاهم‌‌‌نامه همکاری در حوزه فناوری حمل‌ونقل در نشست معاونان و مدیران حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان و مشهد میان این دو شهرداری منعقد شد.
 • تمرکز فولاد خوزستان؛ تولید پایدار و توسعه ظرفیت تولید

  دنیای‌اقتصاد - اهواز: مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: این شرکت تاکنون با تولید حداکثری و با استفاده از ظرفیت‌‌‌های موجود رتبه دوم تولید فولاد میانی کشور را در اختیار داشته است و از فروردین ۱۴۰۰، تمرکز شرکت بر تولید پایدار و توسعه ظرفیت تولید به منظور ثبت جایگاه فعلی در نظر گرفته شد.
 • ارائه لایحه تبدیل ستاد گردشگری به سازمان در بهار ۱۴۰۲ به شورا

  امیر قاسمی، رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران درباره آخرین وضعیت تبدیل ستاد گردشگری شهرداری تهران به سازمان اظهار کرد: مشکلی در بخش احکام برنامه سوم بود که ضرورت‌‌‌هایی داشت و مانع از انجام این کار می‌‌‌شد. با نگاه مثبتی که شورای ششم به این بحث داشت در برنامه چهارم شهرداری مجددا در حکم ۹۰ این موضوع دیده شده و تشکیل سازمان گردشگری با تجمیع امکانات گردشگری و تفریحی شهر در آن دیده شده است و دیگر بحث انحلال و ادغام شرکت‌های دیگر در این باره مطرح نیست. وی با بیان اینکه در حال تهیه لایحه تبدیل ستاد به سازمان هستیم، افزود: امیدواریم در سه ماه اول سال ۱۴۰۲ این لایحه را ابتدا به کمیته گردشگری ببریم و بعد در کمیسیون فرهنگی و سپس در صحن علنی شورا رای آن را اخذ کنیم تا این مسیر به تشکیل سازمان گردشگری شهرداری تهران منتهی شود؛ در کنار آن امیدواریم بتوانیم کارهای دیگر از جمله مجوز سازمان امور استخدامی را نیز بگیریم تا ۱۴۰۲، سال تشکیل سازمان گردشگری شهرداری باشد و ساماندهی و تجمیع امکانات را در بحث گردشگری شاهد باشیم.
 • برپایی دومین بازارچه خوداشتغالی و کارآفرینی در مترو تهران

  محمد نقیب، معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌‌‌برداری راه‌‌‌آهن شهری تهران و حومه از برپایی دومین بازارچه خوداشتغالی و کار‌آفرینی ویژه زنان سرپرست خانوار با همکاری اداره کل امور بانوان شهرداری تهران در ایستگاه‌‌‌های منتخب مترو خبر داد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر
مدیران خودرو