شماره روزنامه ۵۶۶۷
|
آرشیو روزنامه شماره ۵۶۵۶ دنیای اقتصاد

اخبار شرکت ها - روزنامه شماره ۵۶۵۶

 • شوک داووس به رهبران اقتصادی

  این دوره از اجلاس سالانه مجمع جهانی اقتصاد در داووس با دو ویژگی متفاوت برگزار شد. زمستان داووس، هر سال با برف سفیدپوش و با میزبانی چند روزه مدیران بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان، به محلی برای «همفکری اقتصادی در جهت توسعه بیشتر کسب‌وکارها» تبدیل می‌شود. امسال اما نه خبری از برف همیشگی بود و نه صحبتی از شرایط طبیعی اقتصادی.
 • مهندسی که تنوع زیستی را به شهرها برمی‌‌‌گرداند

  طبیعت با سرعت هشداردهنده‌‌‌ای در حال از بین رفتن است و محیط‌‌‌های شهری و ساخت‌وسازهای درون آن، عامل اصلی کاهش تنوع زیستی هستند. دانشمندان پیش‌بینی می‌کنند که اگر مسیر فعلی از بین رفتن زیست‌بوم‌‌‌ها و گرمایش جهانی ادامه پیدا کند، تقریبا ۴۰‌درصد کل گونه‌‌‌هایی که الان وجود دارند، تا پایان این قرن منقرض خواهند شد.
 • آزمایش جاده‌‌‌هایی که با پلاستیک بازیافتی روکش می‌‌‌شوند

  مقامات حمل‌ونقل شهری در چند ایالت آمریکا، درحال آزمایش این موضوع هستند که آیا جاده‌‌‌های ساخته شده از کیسه‌‌‌های پلاستیکی، پاکت‌‌‌های آب میوه، کارتریج‌‌‌های جوهر پرینتر، یا دیگر پلاستیک‌های دور ریختنی می‌توانند باعث دوام بیشتر پیاده‌‌‌روها، صرفه‌‌‌جویی در هزینه‌‌‌ها و کاهش تولید زباله‌‌‌ شوند یا نه.
 • خطر تعطیلی واحدهای متانول

  دنیای‌اقتصاد- هادی سلگی: احمد مهدوی‌ابهر، دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» با اشاره به اینکه دولت و مجلس مطابق با لایحه بودجه سال آینده افزایش ۴۰ درصدی در خوراک و ۷۵ درصدی در قیمت سوخت گازی را در دستور کار قرار داده‌‌‌اند، گفت: این میزان رشد خوراک به این معنی است که سال آینده به طور قطع واحدهای متانولی تعطیل خواهند شد؛ تولید برای این گروه از پتروشیمی‌‌‌ها نه صرفه اقتصادی خواهد داشت و نه منطقی خواهد بود.
 • پیشتازی پتـروشیمی خلیـج‌‌‌فـارس

  دنیای‌اقتصاد: با کسب رتبه اول در سه شاخص «میزان فروش»، «صادرات» و «بالاترین ارزش بازار»، پیشتازی بزرگ‌ترین و سودآورترین هلدینگ پتروشیمی کشور کماکان ادامه دارد. شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با کسب رتبه اول در سه شاخص «میزان فروش»، «صادرات» و «بالاترین ارزش بازار»، برترین شرکت در بین ۵۰۰ شرکت پیشرو کشور شد.
 • رشد درآمدهای عملیاتی پتروشیمی امیرکبیر

  دنیای‌اقتصاد: بر اساس گزارش منتشرشده در سامانه کدال، این شرکت پتروشیمی توانسته رشد ۱۷درصدی درآمدهای عملیاتی را در ۹ ماه ابتدایی سال ۱۴۰۱ نسبت به مدت مشابه سال قبل به ثبت برساند.
 • بهران در میان شرکت‌های برتر ایران

  دنیای‌اقتصاد: در بیست و پنجمین دوره رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران شرکت نفت بهران در رتبه ۶۴ قرار گرفت. در این همایش ‌‌‌که سوم بهمن ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی و به همت سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد، شرکت نفت بهران بر اساس اطلاعات مالی سال ۱۴۰۰ و مانند همه ۲۴ دوره گذشته در میان صد شرکت برتر ایران قرار گرفت و حائز رتبه شصت و چهارم شد.
 • موانع حمل‌ونقل چند‌وجهی

  علی قبادی/ کارشناس حوزه حمل‌ونقل
 • «گروه سرمایه‌گذاری غدیر» پنجمین شرکت برتر شد

  بنا بر اعلام سازمان مدیریت صنعتی کشور، گروه سرمایه‌گذاری غدیر در رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران حائز رتبه نخست در بین شرکت‌های چندرشته‌‌‌ای صنعتی و پنجمین شرکت برتر ایران شد. به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری غدیر، در بیست و پنجمین دوره رتبه‌بندی و معرفی «شرکت‌های برتر ایران» که در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد، گروه سرمایه‌گذاری غدیر از میان ۵۰۰ شرکت بزرگ و تاثیر‌گذار در اقتصاد کشور رتبه نخست شاخص فروش در گروه شرکت‌های چند‌رشته‌‌‌‌ای صنعتی، رتبه سوم از نظر شاخص ارزش افزوده و رتبه پنجم شرکت‌های برتر کشور را کسب کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر
مدیران خودرو