آرشیو روزنامه شماره ۵۰۹۲ دنیای اقتصاد

اخبار شرکت ها - روزنامه شماره ۵۰۹۲

 • خطر تعطیلی «سیمان مارگون»

  دنیای‌اقتصاد: به اعتقاد کارشناسان قیمت نازل سیمان تهدیدی است که کل این صنعت را در بر گرفته و نیاز به چاره‌جویی مسوولان دارد. دراین راستا مدیران کارخانه سیمان مارگون در استان کهگیلویه و بویراحمد می‌گویند، خطر تعطیلی این کارخانه را که با جذب سرمایه خارجی پا گرفته، تهدید می‌کند و این واحد صنعتی برای ادامه حیات نیازمند حمایت مسوولان است. این در حالی است که ساخت این کارخانه الگوی موفقی از جذب سرمایه‌گذاری خارجی برای کمک به توسعه یک استان محروم به شمار می‌رود.
 • آزادراه‌ها بدون نصب علائم افتتاح نشوند

  دنیای‌اقتصاد: اهمیت مقوله ایمنی و کاهش تلفات تصادفات جاده‌ای بر کسی پوشیده نیست. راه بدون علائم و تجهیزات ترافیکی مانند قتلگاه بوده و باید تمامی‌تدابیر لازم قبل از افتتاح هر پروژه دیده شود.
 • سمینار آنلاین؛ انتخاب اول استان‌های جنوب و غرب کشور

  دنیای اقتصاد: سمینارهای آنلاین در دوره کرونا و ۶ ماه نخست سال‌جاری، مورد توجه ۱۳ استان کشور قرار گرفت.
 • «لیتیوم» استرالیا از آلمان خارج می‌شود

  دنیای‌اقتصاد: شرکت لیتیوم استرالیا اعلام کرد که محدودیت‌های مربوط به شیوع بیماری همه‌گیر کرونا، این شرکت را مجبور به کاهش حضور خود در معادن آلمان کرده است. به گزارش بخش ترجمه شرکت‌ها و به نقل از وب‌سایت ماینینگ داتکام، این شرکت معدنکاری در یک بیانیه مطبوعاتی اظهار کرد: محدودیت‌های موجود، کار در کوه‌های معدنی ساکسونی را «تقریبا غیرممکن» کرده است.
 • آغاز عملیات اجرایی ۲ مگاپروژه پتروشیمی ماهشهر و هرمز

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارس از کلنگ‌زنی دو مگاپروژه پتروشیمی ماهشهر و هرمز با مجموع ارزش حدود ۷ میلیارد دلار ‌در آینده نزدیک خبر داد.‌ جعفر ربیعی پس از بهره‌برداری از پالایشگاه گاز بیدبلند ‌خلیج‌‌فارس در جمع خبرنگاران به تعریف دو مگاپروژه هرمز در عسلویه و پتروشیمی ماهشهر در هلدینگ خلیج‌فارس برای ریل‌گذاری این شرکت ‌و ‌‌صنعت پتروشیمی کشور اشاره کرد و افزود: پروژه ۵/ ۴ میلیارد دلاری هرمز با خوراک ترکیبی اتان و بوتان است که از ‌پارس ‌‌جنوبی تامین خواهد شد. وی افزود: مجوزهای این پروژه از وزارت نفت گرفته شده و در حال دریافت زمین از شرکت ملی صنایع ‌پتروشیمی ‌‌هستیم. وی اظهار امیدواری کرد: تا ‌پایان امسال کلنگ مگاپروژه هرمز بر زمین زده شود.‌
 • پیشنهاد افزایش سهم بودجه حمایت از ساخت داخل

  دنیای اقتصاد: انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران پیشنهاد افزایش سهم شرکت ملی نفت و گاز را در بودجه ۱۴۰۰ به منظور حمایت از ساخت داخل به مجلس داد. علی پناهی، دبیر انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» ضمن اشاره به این مطلب گفت: در حال حاضر سهم شرکت ملی نفت و گاز از کل درآمدها ۵/ ۱۴ درصد است و در صورت حمایت از ساخت داخل باید درصدی به سهم فعلی اضافه شود.
 • پنج چالش بازرگانی بخش خصوصی

  سعیده نبی‌زاده: شرکت آکام توسعه در سال ۱۳۸۴ با موضوع فعالیت تامین مواد موردنیاز وارداتی و صادرات محصولات گروه افق دلپذیر و فرسیما نوین با برند لاویز و همچنین واردات برخی محصولات موردنیاز داخلی تاسیس شد. این شرکت پیش‌تر نمایندگی برخی محصولات خارجی را در اختیار داشت که به دلیل تحریم‌ها این همکاری متوقف شد.
 • مقابله تعرفه‌ای دولت با «دامپینگ چینی»

  دنیای‌اقتصاد: از سال ۶۸ تقریبا در تمام صنایع غذایی ازجمله تولید مواد اولیه برای صنعت نان، لبنیات، کنسرو و تولید گلوکز و نشاسته فعالیت داشته‌ایم و در حال حاضر به‌عنوان واحدی که تمام مواد افزودنی را در داخل تولید می‌کند فعالیت می‌کنیم.
 • افزایش ظرفیت مولدهای تولید پراکنده شبکه برق منطقه‌ای تهران

  دنیای‌اقتصاد: با استفاده از اعتبارات بخش‌خصوصی برای توسعه و تقویت شبکه عمومی برق منطقه‌ای تهران، تعداد مولدهای تولید پراکنده گازسوز تاکنون به ۵۰ مورد با مجموع ظرفیت نامی بیش از ۳۰۰ مگاوات رسیده است.
 • صرفه‌جویی ۹۵ مگاواتی برق با شناسایی مراکز غیرمجاز رمز ارز

  دنیای اقتصاد: طی چند ماه گذشته ۱۶۲۲ مرکز غیرمجاز رمز ارز با ۲۶۰ مگاوات مصرف شناسایی شد وطی هفته گذشته ۹۵ مگاوات صرفه‌جویی رمز ارز صورت گرفت. مصطفی رجبی‌مشهدی، سخنگوی صنعت برق و معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی شرکت توانیر ضمن اعلام این مطلب به شناسایی ۱۶۲۲ مرکز غیرمجاز رمز ارز اشاره کرده و از مصرف ۲۶۰ مگاواتی این مراکز خبر داده است. این کارشناس صنعت برق اضافه کرد: با مجموعه اقدامات انجام شده از جمله تعدیل روشنایی معابر بین شهری و شناسایی مقداری از رمزهای غیرمجاز توانستیم صرفه‌جویی قابل ملاحظه‌ای به دست بیاوریم که امیدواریم این اقدامات شرایط را برای تامین پایدار برق فراهم کرده باشد.
 • شرکت واله و دولت برزیل به توافق نرسیدند

  دنیای اقتصاد: پنج‌شنبه گذشته یک مقام رسمی ایالت میناس گرایس برزیل اعلام کرد با شرکت واله در رابطه با جبران خسارات ناشی از فاجعه سد برومادینیو هنوز به توافق نرسیده‌اند و مذاکرات در حال حاضر متوقف است.
 • افتتاح نخستین خط تولید روباتیک یخچال فریزر کشور

  دنیای اقتصاد: با حضور وزیر صمت، نخستین خط تولید روباتیک یخچال فریزر کشور در کارخانه پاکشوما واقع در شهرک صنعتی محمودآباد قم افتتاح شد.
 • کشف دستگاه های استخراج رمز ارز و برق غیرمجاز در کهگیلویه و بویراحمد

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از جمع‌آوری هزار و ۶۱۵ فقره برق غیرمجاز در ۲ هفته اخیر در این استان خبر داد و خاطرنشان کرد: استفاده‌کنندگان از برق‌های غیرمجاز بر اساس قانون علاوه بر جریمه ریالی تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
 • ارائه فناوری‌های جدید پاناسونیک در آمریکا

  دنیای‌اقتصاد: شرکت سیستم‌های خودرویی پاناسونیک در آمریکا، از ارائه دو نوع فناوری جدید شارژ بی‌سیم خودرو با استفاده از کویل متحرک و کویل استاتیک، توسط این شرکت خبر داد. هر دوی این شارژرها یک منبع تغذیه کارآمد درون خودرویی را برای کاربران فراهم می‌کنند که می‌توانند نیاز اکثر سیستم‌های شارژی داخل خودرو را برآورده کنند یا حتی از آن فراتر روند. به گزارش بخش ترجمه شرکت‌ها و به نقل از وب‌سایت Panasonic، به‌طور متوسط در آمریکا به ازای هر خانوار، ده دستگاه نیاز به اتصال به منبع تغذیه جهت شارژ دارند و بسیاری از این وسایل در سفرهای کوتاه یا طولانی با آنها در وسیله نقلیه سفر می‌کنند.
 • بازنشستگی اجباری کارکنان قدیمی «هوندا موتورسیکلت»

  دنیای اقتصاد: شرکت هوندا موتورسیکلت و اسکوترز هند طرحی را برای بازنشستگی داوطلبانه برای کارکنان بالای سن ۴۰ سال یا آن دسته از کارکنانی که ده سال در این شرکت سابقه کار دارند را ارائه داده است. مسوولان شرکت می‌گویند دلیل این تصمیم‌گیری استراتژیک به خاطر طولانی شدن رکود تقاضا در این صنعت به دلیل شیوع بیماری کرونا است.
 • لغو ممنوعیت پرواز بوئینگ ۷۳۷ مکس در کانادا

  دنیای اقتصاد: روز دوشنبه گذشته کانادا اعلام کرد از تاریخ ۲۰ ژانویه ممنوعیت پرواز هواپیماهای ۷۳۷ مکس تولید شرکت بوئینگ را که حدود دو سال بود اجرا می‌شد، لغو می‌کند.
 • نگاهی به سهم «آریا» ساسول

  محمدمهدی جمشیدی:وجود منابع عظیم گازی و نفتی که در حوزه گازی پارس جنوبی متمرکز شده است، باعث شده است تاکنون پروژه‌های متعددی در زمینه پتروشیمی در این منطقه به بهره‌برداری برسد. در این راستا و با توجه به برنامه‌های استراتژیک تدوین ‌شده از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی، واگذاری مجتمع‌های تولیدی پتروشیمی به بخش خصوصی با گستردگی بیشتری دنبال شد. یکی از اولین پروژه‌های توسعه‌ای در منطقه عسلویه، طرح الفین نهم بود که به شرکت پلیمر آریا ساسول واگذار شد.
 • آغاز جشنواره پایانه‌های فروش ایران‌زمین

  دنیای اقتصاد: جشنواره پذیرندگان پایانه‌های فروش (POS) بانک ایران زمین، از یک دی ۱۳۹۹ الی ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ آغاز شده است.طرح جشنواره پایانه‌های فروشگاهی برای تمامی دارندگان و علاقه‌مندان به تهیه پایانه‌های فروشگاهی بانک ایران‌زمین، به مدت چهار ماه از یکم دی ۱۳۹۹ لغایت پایان فروردین ۱۴۰۰ آغاز شد. شرایط شرکت در این قرعه‌کشی به این صورت خواهد بود که حداقل مبلغ مانده سپرده متصل به پایانه به میزان ۱۰۰میلیون ریال برای شرکت در این قرعه‌کشی الزامی است که معادل ۲۰۰ امتیاز در ماه است. همچنین به ازای هر یک میلیون ریال افزایش در موجودی سپرده، ۲ امتیاز محاسبه می‌شود و حداقل مبلغ تراکنش ماهانه پایانه فروش برای شرکت در قرعه‌کشی به میزان ۳۰۰ میلیون ریال خواهد بود که معادل ۳۰۰ امتیاز در ماه است. در ضمن به ازای هر یک میلیون ریال افزایش در مبلغ تراکنش نیز یک امتیاز محاسبه می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر