در این نشست تخصصی با بررسی آخرین اقدامات و برنامه‌‌‌ریزی‌‌‌های صورت گرفته برای برگزاری موثر شانزدهمین رویداد بین‌المللی صنعت مالی کشور، نسبت به بررسی چالش‌های گذشته و رفع آنها و همچنین تخصیص برخی ضرورت‌ها و دستورالعمل‌ها به منظور ارتقای کمی و کیفی این دوره تاکید شد.

لزوم تشکیل دبیرخانه دائمی نمایشگاه صنعت مالی

در این جلسه مهدی محمدی رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌‌‌رسانی وزارت اقتصاد و رئیس شورای سیاستگذاری شانزدهمین رویداد صنعت مالی ایران با اشاره به لزوم برگزاری این رویداد همراستا با شعار سال برای این رویداد تاکید کرد: اهداف نمایشگاه صنعت مالی ایران باید به نحوی تعیین شود که با محوریت شعار سال و در راستای معرفی دستاوردهای صنعت مالی کشور به منظور تقویت صنایع تولیدی با مشارکت مردم باشد.

وی اطلاع رسانی تخصصی و حرفه‌‌‌ای این رویداد از طریق رسانه‌های مرجع و ملی را ضروری دانست و گفت: موضوع برپایی دبیرخانه دائمی برای رویداد صنعت مالی ایران با توجه به اهمیت و لزوم تشکیل یک دبیرخانه دائمی جهت توسعه این رویداد باید با جدیت و رویکردی متفاوت دنبال شود. این مقام مسوول جابه جایی دولت در زمان برگزاری این رویداد را بسیار با اهمیت دانست و گفت: این رویداد می‌تواند بازتاب دهنده دستاوردهای دولت شهید رئیسی در طول سه سال گذشته در دولت جدید باشد.

در ادامه نیز صالح سپاسدار طهران مجری برگزاری رویداد شانزدهم صنعت مالی عنوان کرد: شکل‌گیری کمیته علمی با هدف ارتقا و هدایت جریان علمی و تخصصی برای اولین بار در ایران در دوره شانزدهم صورت پذیرفته است و در عین حال شرکت‌های دانش‌‌‌بنیان مالی و بیمه‌‌‌ای که با کاربرد تکنولوژی و مدل‌‌‌‌های کسب و کار نوآورانه در عرصه خدمات و سرویس‌‌‌‌های مالی و بیمه‌‌‌ای فعالیت می‌‌‌کنند، حضور و ظهور همه جانبه‌‌‌ای خواهند داشت. این کمیته متشکل از ۳۰ عضو متخصص در حوزه‌‌‌های مالی، پولی و بانکی و بیمه‌‌‌ای و همچنین صاحبنظران اقتصادی و کسب و کارهای نوین است که بار علمی رویداد شانزدهم صنعت مالی ایران را غنی‌تر خواهند کرد.

تمرکز بر شعار سال

بر اساس این گزارش تمرکز ویژه بر مردمی‌سازی و مشارکت حداکثری مردم در تولید از طریق تعامل صاحبان صنایع مولد کشور و سایر مشارکت‌کنندگان در رویداد شانزدهم صنعت مالی ایران و گفتمان‌سازی نیازهای صنایع تولیدی با هدف ارائه راه‌حل‌های کلیدی برای رفع چالش‌‌‌های کاهنده سودآوری شرکت‌ها از جمله محورهای اصلی برگزاری این رویداد از طریق نشست‌‌‌های جانبی با حضور کارشناسان و مسوولان دولتی و خصوصی است.

حضور ۴۰ شرکت بیمه‌‌‌ای در نمایشگاه صنعت مالی

همچنین در ادامه نخستین جلسه شورای سیاستگذاری شانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی محسن قلی‌پور مدیرکل روابط عمومی و نماینده بیمه مرکزی در شورا با تاکید بر لزوم توازن تخصیص فضای نمایشگاهی میان مشارکت‌کنندگان در سه حوزه بورس، بانک و بیمه تصریح کرد: با حضور ۴۰ شرکت مختلف بیمه‌‌‌ای که بنا دارند روی کسب و کارهای فناورانه خدمات خود را معرفی کنند به دنبال بهبود مستمر و خلاقیت موثر در رویداد‌های مهمی همچون فاینکس ۲۰۲۴ هستیم.

حضور همه‌جانبه دانش‌‌‌بنیان‌‌‌ها در شانزدهمین رویداد صنعت مالی

در این نشست همچنین عبدالمجید مرشدی، مدیرکل دفتر تامین مالی و سرمایه‌گذاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌‌‌بنیان ریاست جمهوری نیز با تاکید بر حضور همه جانبه شرکت‌های دانش بنیان در شانزدهمین رویداد صنعت مالی تهران عنوان کرد: در این رویداد علاوه بر معرفی کسب و کارهای فناورانه در حوزه‌‌‌های کسب و کار نشست‌‌‌های تخصصی با محوریت بررسی موضوع دارایی‌‌‌های نامشهود، حسابرسی و ارائه راه‌حل برای چالش‌‌‌های فناوری در کشور خواهیم داشت.