وجیه الله جعفری تاکید کرد: بیشترین فعالیت اکتشافی ایمیدرو در استان سیستان و بلوچستان انجام شده است‌. وی افزود: گزارش کامل این پهنه‌ها تا پایان دی به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ارائه می‌شود.

به گفته وی، در حال حاضر، برای برخی پهنه‌ها پروانه اکتشاف صادر شده و برای برخی دیگر، اقدامات لازم در حال انجام است. جعفری ادامه داد: پیش‌بینی می‌کنیم تا ۴-۳ سال آینده، محدوده‌های جدید پرپتانسیلی را برای استان معرفی کنیم.

  اختصاص ۳۵۰ میلیارد تومان برای اکتشاف در سیستان و بلوچستان

جعفری خاطرنشان کرد: تاکنون، ۳۵۰ میلیارد تومان هزینه اکتشافی در منطقه سیستان و بلوچستان انجام شده است و این هزینه‌ها در مرحله اکتشافات تفصیلی نیز ادامه خواهد یافت.

وی ادامه داد: برای حوزه اکتشاف به عنوان یک بخش پایه ای از فرآیند توسعه بخش معدن و صنایع معدنی، هیچ محدودیتی برای انجام اکتشافات قائل نشده‌ایم و این موضوع نیز در استان سیستان و بلوچستان مطرح است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو تصریح کرد: با توجه به امیدهای حاصل شده در بخش حفاری محدوده‌های شناسایی شده، امیدواریم ذخایر قابل توجهی از مواد معدنی باارزش - که اغلب شامل طلا، مس و... است - حاصل شود.

جعفری افزود: از جمله نتایج این اکتشافات، شناسایی معدن مس-طلا «جان جا» است که حفاری فاز اکتشافات عمومی ‌و تفصیلی آن به اتمام رسیده و ذخایر آن مشخص شده است. به گفته جعفری، این معدن برای جذب سرمایه‌گذاری به فراخوان رفته و امیدواریم قبل از پایان سال، برنده مزایده مشخص و سرمایه‌گذار آن شروع به کار کند. وی ادامه داد: اکتشافات جدید در استان سیستان و بلوچستان، به شناسایی معادن جدید و درنتیجه توسعه اقتصادی و اجتماعی منطقه منجر خواهد شد.

 

 

0 نفر این پست را پسندیده اند