«معاون برنامه‌ریزی و فناوری» شرکت، هدف از حضور فولاد خراسان در این جشنواره را فراهم کردن زمینه تعامل با نوآوران و تعالی صنعت، تحقیق و پژوهش و ‌توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و افزایش سهم اقتصاد دانش‌بنیان در بخش معدن و صنایع معدنی عنوان کرد. محمدرضا شفیعیان با بیان اینکه ارتباط بین معدن و صنایع معدنی و دانشگاه‌ها باید به رابطه‌ای موثر و ثمربخش تبدیل شود، گفت: برای اثربخش کردن همکاری‌، باید رویدادها را با فرآیندها، برنامه‌ها، و ریسک‌های تولید هم‌پیوند کرد. البته در این زمینه تلاش‌هایی صورت گرفته و سال‌های زیادی است که بر ضرورت آن تاکید می‌شود و این جشنواره قدمی است تا بتواند ارتباط دانشگاه و صنعت را بهبود ببخشد.

وی امضای ۷ تفاهم‌نامه با شرکت‌های دانش‌بنیان با موضوعات «کاهش مصرف آب در برج‌های خنک‌کننده»، «جلوگیری از اکسیداسیون میلگردها در فضای باز»، «کوتینگ سطح داخلی کریستالیزاتورهای ریخته‌گری»، «گوگردزدایی در دودکش گندله‌سازی با استفاده از کاتالیست»، «رفع انسداد سیلوهای غبار کنسانتره و آهک»، «بازیافت وانادیوم از سرباره»، «پوشش‌های با استحکام بالا روی رولر اسکرین‌ها» و «تصفیه پساب صنعتی با استفاده از روش نانو کاویتاسیون» را به عنوان موضوعات اصلی این تفاهم‌نامه‌ها برشمرد.

از بخش‌های مهم این جشنواره می‌توان به ارائه نیازهای فناورانه سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ و صنعتی، برگزاری پنل‌های B۲B، مسابقه چالش برتر صنعتی، مسابقه حل مساله و ارائه توانمندی مراکز نوآوری، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها اشاره کرد.

گفتنی است سعید قادری، سرپرست مدیریت برنامه‌ریزی و پژوهش مجتمع فولاد خراسان در جمع شرکت‌های دانش بنیان، استارت‌آپ‌ها و فعالان حوزه اکوسیستم نوآوری نسبت به ارائه نیازمندی‌های فناورانه فولاد خراسان اقدام کرد.

در آیین پایانی این رویداد از شرکت فولاد خراسان به عنوان یکی از حامیان این جشنواره قدردانی و لوح و تندیس تقدیر جشنواره توسط دکتر ملاطاهری، مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو به محسن مژدکانلو به عنوان نماینده فولاد خراسان اهدا شد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند