وی افزود: این بانک از بدو تاسیس به‌عنوان یکی از بانک‌های عامل پرداخت وام قرض‌الحسنه ازدواج فعال بوده است و مطابق آمار رسمی از سال ۹۷ تاکنون نیز حدود ۱۲هزار میلیارد ریال تسهیلات در این سرفصل پرداخت کرده است.

عصارزاده با اشاره به آمار ارائه‌شده در این خصوص خاطرنشان کرد: در تیرماه سال‌جاری به ۵۴۲ زوج مبلغ ۴۶۵میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت‌شده است.

عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون خاطرنشان کرد: در سال جاری تمهیداتی برای سهولت و سرعت در پرداخت وام قرض‌الحسنه ازدواج پیش‌بینی و به تمامی شعب ابلاغ‌شده که این تسهیلات با کمترین بوروکراسی و در سریع‌ترین زمان به زوج‌های جوان اعطا شود.

عصارزاده با ارائه تحلیلی بر روند رشد پرداختی‌های بانک در قرض‌الحسنه ازدواج جوانان گفت: میزان وام پرداختی بانک توسعه تعاون به زوج‌های جوان از سال ۹۷ به ۹۸ به میزان ۸۵درصد رشد داشته است و عملکرد بانک در سال ۹۹ در مقایسه با سال ۹۸ نیز با ۷۳درصد رشد مواجه شده است.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود عملکرد بانک در سال‌جاری در بحث پرداخت قرض‌الحسنه ازدواج جوانان با رشد قابل‌توجهی مواجه شود. عضو هیات‌مدیره بانک توسعه تعاون با اشاره به بخشنامه بانک مرکزی در سال‌جاری گفت: به هر یک از زوجین ۷۰۰میلیون ریال با دوره بازگشت ۱۰ ساله پرداخت می‌شود که این میزان برای زوج‌های زیر ۲۵ سال و زوجه‌های زیر ۲۳ سال تا سقف یک‌میلیارد ریال افزایش می‌یابد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند