آرشیو روزنامه شماره ۴۸۵۶ دنیای اقتصاد

اخبار شرکت ها - روزنامه شماره ۴۸۵۶

 • افزایش وام ساخت سال ۹۹ تا ۲۵۰ میلیون تومان

  بانک مسکن نیز همانند بسیاری از بانک‌ها در راستای تحقق شعار جهش تولید در سال جدید، ۲۲ برنامه و طرح را برنامه‌ریزی کرده که یکی از آنها افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن است. این تسهیلات با هدف رونق در بخش تولید مسکن افزایش یافته تا بخش عمده‌ای از منابع مورد نیاز سازندگان تامین شود. این تسهیلات در سال جاری نسبت به سال گذشته تا ۴۷ درصد و تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است. وام ساخت مسکن در سال ۹۸ تا سقف ۱۷۰ میلیون تومان و در سال ۹۷ به میزان ۱۱۰ میلیون تومان در شهر تهران بوده است. این سقف پرداختی در شهر تهران و به انبوه‌سازان وسازندگانی که فناوری‌های نوین را در ساخت‌وسازشان رعایت کنند، تعلق می‌گیرد. سقف رقم تسهیلات ساخت مسکن بانک مسکن در سال جاری برای مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر به ۲۲۰ میلیون تومان افزایش یافته است. این رقم در سال گذشته ۱۶۰ میلیون تومان و سال ماقبل آن ۱۰۰میلیون تومان بوده است. سقف تسهیلات مسکن برای سایر شهرها نیز ۱۸۰میلیون تومان اعلام شده که در سال ۹۸ به میزان ۱۳۰میلیون تومان و در سال ۹۷ به میزان ۹۰ میلیون تومان بوده است.
 • معرفی دنا پلاس توربو تیپ L۳

  گروه صنعتی ایران خودرو در ادامه معرفی تیپ‌های جدید دنا پلاس توربو، اطلاعاتی را در رابطه با تیپ ۳ این خودرو منتشر کرد. به گزارش «دنیای اقتصاد»، شرکت ایران خودرو که پیشتر خودروی دنا پلاس توربو تیپ L۱ را معرفی کرده بود، حال با انتشار اطلاعاتی از تیپ ۳ یا همان L۳ این خودرو، از آپشن‌ها و امکانات آن رونمایی کرد. با توجه به استقبال از این خودروی مدرن داخلی، شرکت ایران خودرو سه تیپ از آن را برای عرضه در بازار ایران تولید خواهد کرد که در سال ۹۹ عرضه خواهند شد.
 • پتروشیمی پارس رکورد زد

  پتروشیمی پارس در سال مالی منتهی به اسفند ۹۸ مبلغ ۱۵۷هزار و ۶۲۴ میلیارد ریال درآمد داشت که این مبلغ نسبت به سال ۹۷ از ۶۵درصد رشد برخوردار بود.
 • کمک ١٢٤ میلیاردریالی خانواده گل‌گهر به حل بحران کرونا

  در حالی که کمک به حل بحران کرونا این روزها در میان بنگاه‌های اقتصادی شدت گرفته مجموعه شرکت‌های منطقه گل‌گهر نیز در راستای توجه ویژه به مسوولیت‌های اجتماعی خود بالغ بر ١٢٤ میلیارد ریال کمک‌رسانی کرده‌اند. پیرو مصوبات ستاد مقابله با کرونای شهرستان سیرجان و هماهنگی‌های به عمل آمده در کمیته مالی و پشتیبانی ستاد که با حضور نمایندگان شرکت‌های معدنی و صنعتی منطقه گل‌گهر برگزار شد، به منظور تامین اعتبار لازم برای تهیه اقلام بهداشتی موردنیاز دانشگاه علوم پزشکی شهرستان سیرجان، شرکت‌های معدنی و صنعتی همچون گذشته بار دیگر وارد عمل شدند. به همین منظور شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر تاکنون مبلغ ۷۷ میلیارد ریال، شرکت سنگ‌آهن گهرزمین ۲۳ میلیارد ریال، مجتمع جهان فولاد سه میلیارد ریال، شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر ۵ میلیارد ریال، شرکت گهر روش ۲ میلیارد ریال و شرکت نظم‌آوران بیش از ۱۴ میلیارد ریال برای پیشگیری و درمان بیماری کرونا و تامین اقلام مورد نیاز به دانشگاه علوم پزشکی سیرجان کمک کرده‌اند که جمع مبالغ یادشده بیش از ۱۲۴ میلیارد ریال اعلام شده است.
 • رکوردزنی‌های ذوب آهن اصفهان در تولید، فروش و صادرات

  ذوب‌آهن اصفهان توان و ظرفیت لازم برای جهش تولید دارد و سال گذشته با رشد ۵ درصدی در تولید چدن به تولید ۲ میلیون و ۵۲۶ هزار تن دست یافت. به گفته مدیر عامل این شرکت در صورت تامین سنگ‌آهن، ذوب آهن می‌تواند به تولید ۳ میلیون و ۵۰ هزار تنی برسد. این شرکت درخواست دارد تا برای سنگ‌آهن نیز همانند کنسانتره، گندله و آهن‌اسفنجی، میزان سهمیه‌بندی تعیین شده و در اختیار شرکت قرار گیرد تا بتواند شعار سال جاری را که با تدبیر مقام معظم رهبری به نام جهش تولید نام‌گذاری شده محقق کند.
 • ۱۰ هزار تن تولید در فولاد کاوه جنوب کیش

  شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در راستای شعار جهش تولید در سال جاری، موفق شد در تولیدات خود رکورد جدیدی را ثبت کند. تولید در فولاد جنوب کیش در ایام تعطیلات نوروز امسال نیز با رعایت تمامی موازین بهداشتی ادامه داشت، به طوری‌که در سه روز نخست امسال این شرکت بیش از ۱۰ هزار تن فولاد تولید کرده است.
 • امهال وام‌های قرض‌الحسنه بانک مهر ایران تا خرداد

  بانک قرض‌الحسنه مهر ایران بازپرداخت اقساط وام‌ها را تا خرداد به تعویق انداخت. در پی شیوع ویروس کرونا، بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای برای تسویه وام‌های قرض‌الحسنه بانک‌ها مهلت داد. بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نیز که ماهیت قرض‌الحسنه‌ای دارد به همه وام‌های این بانک تا خردادماه برای باز پرداخت اقساط مهلت داده است، اما باید یادآور شد که اقساط این بانک برای وام‌های جدید صرف می‌شود. به این ترتیب بانک‌های کاملا قرض‌الحسنه دچار کمبود منابع برای پرداخت وام‌های جدید خواهند شد.
 • تولید کود ارگانیک بومی‌سازی شد

  کود ارگانیک توسط شرکت دانش‌بنیان «راهبر زیست فناور البرز» تولید و بومی‌سازی شد؛ این محصول دارای مقادیر مشخصی از میکروارگانیسم است. این کود با تولید انواع آنزیم‌ها، اسیدهای آلی، آمینواسیدهای ضروری، انواع هورمون‌ها و محرک‌های رشد، ویتامین‌ها، مواد پیش‌نیاز ساخت پروتئین‌ها و کربوهیدرات‌ها موجب تسریع و افزایش جوانه‌زنی، ریشه‌زایی و گل‌دهی گیاهان می‌شود.
 • صفحه قالب مسی واحد ریخته‌گری بومی‌سازی شد

  صفحه قالب مسی واحد ریخته‌گری که برای تولید اسلب در کارخانه‌های فولادسازی استفاده می‌شود، به سفارش شرکت فولاد مبارکه و از سوی شرکت دانش پرتو نقش جهان بومی‌سازی شد.
 • بانک کشاورزی افزایش سرمایه داد

  سرمایه بانک کشاورزی با حمایت وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی با ۲۰ هزار میلیارد ریال افزایش به ۱۱۱ هزار میلیارد ریال رسید.به گزارش «دنیای‌اقتصاد» در اجرای بند (و) تبصره (۵) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور و براساس مصوبه مجمع عمومی فوق‌العاده بانک کشاورزی، با افزایش سرمایه این بانک به مبلغ ۲۰ هزار میلیارد ریال موافقت شد و به این ترتیب سرمایه پایه بانک کشاورزی به ۱۱۱ هزار میلیارد ریال افزایش پیدا کرد. بنا بر این گزارش تقویت سرمایه پایه بانک کشاورزی می‌تواند موجب افزایش توان بالقوه مالی و اعتباری این بانک برای حمایت بیشتر از بخش کشاورزی شود.
 • بازاری مجازی برای کسب‌وکارهای خانگی و محلی

  پلت‌فرمی به نام «باسلام»، با تخصیص غرفه‌های مجازی رایگان به صاحبان کسب و کارهای خانگی و محلی، فضایی برای ارائه محصولات در اختیار این تولیدکنندگان قرار داده است تا بتوانند محصولات خود را به خریداران عرضه کنند. در این بازار آنلاین می‌توان محصولات خوراکی خانگی، صنایع دستی و بسیاری دیگر از تولیدات ایرانی را پیدا کرد. به گفته مسعود توکلی‌زاده، مدیر مالی این سایت، همه کسانی که سراغ سایت «باسلام» می‌روند یا می‌خواهند غرفه بگیرند و محصولات‌ خود را آنجا عرضه کنند، یا مشتری هستند و دنبال خرید محصولی متنوع و ناب از گوشه‌ای از کشور می‌گردند.
 • راه‌اندازی خط تولید محلول ضدعفونی‌کننده در یک شرکت دانش‌بنیان

  شرکت دانش بنیان گسترش فناوری خوارزمی با انگیزه خیرخواهانه تمامی تلاش خود را برای راه‌اندازی خط تولید محلول ضدعفونی‌کننده دست انجام داد و این خط تولید اسفند سال گذشته (تنها پس از گذشت ۵ روز) راه‌اندازی شد. مهم‌ترین رویکرد و هدف این شرکت دانش بنیان، خدمت به همنوعان در این شرایط بحرانی است. طبق گزارش‌ها، این شرکت توانسته ده‌ها هزار بطری محلول ضدعفونی را در بیمارستان‌های کم‌برخوردار و مناطق محروم استان‌های تهران، اصفهان، گیلان، مازندران، لرستان، قم و دیگر مناطق محروم توزیع کند. ضمنا این شرکت دانش بنیان در زمینه تولید کاتالیست موردنیاز صنعت فولاد کشور فعالیت می‌کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر