شماره روزنامه ۵۸۳۴
|

 • شرکت شما چگونه «مرفه» می‌شود؟

  خوشحال‌ترین شرکت در آمریکا براساس یک نظرسنجی از صدها هزار شاغل در شرکت‌های بزرگ، معرفی شد. سطح بالای «رفاه و آرامش» نیروی‌کار در شرکت «لاوز» باعث شد کارکنان آن، بیشترین امتیاز را در مقایسه با شاغلان «اپل»، برای «رضایت شغلی» بدهند. این مطالعه، عواید «رضایت کارکنان» برای کارفرماها و مشخصات شرکت «مرفه» را معرفی کرده است.
 • چهار مبتکری که به مردم دنیا کمک می‌کنند هوای تازه‌‌‌تر تنفس کنند

  مترجم: مرتضی ایراندوست
  کیفیت هوا در سراسر جهان به سرعت در حال کاهش است که این امر با تاثیرات گرمایش جهانی تشدید شده و نگرانی‌های جدی بهداشتی و زیست محیطی را موجب شده است. بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، ۹۹‌درصد جمعیت جهان هوای آلوده تنفس می‌کنند که سالانه منجر به مرگ زودرس حدود ۷ میلیون نفر، به‌‌‌ دلیل آلودگی هوای داخل خانه و فضای باز می‌شود.
 • ماموریت بنیان‌گذار انسان‌‌‌دوست

  شوق کمک به مردم گاه می‌تواند قوی‌‌‌ترین انگیزه برای فعالیت اقتصادی باشد. بیل آستین، بنیان‌گذار شرکت استارکی لابراتوریز، بزرگ‌ترین شرکت سمعک‌‌‌سازی آمریکا و بزرگ‌ترین شرکت محصولات کمک‌‌‌شنوایی سفارشی جهان، یکی از کسانی است که با این شوق به پیش می‌رود.
 • مخاطرات وابستگی تولید به منابع طبیعی

  بیش از نیمی از تولید ناخالص داخلی جهان به طبیعت وابسته است بنابراین ذات استفاده از منابع طبیعی به قدری برجسته است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. اخیرا نیز اغلب شرکت‌های بزرگ حوزه انرژی به وضوح استمرار اکتشاف و فعالیت‌‌‌ها بر منابع زیرزمینی را مطرح کرده‌‌‌اند بنابراین شرکت‌ها باید به این واقعیت واقف باشند که تکیه بر تولیدات سنتی منابع طبیعی از ذخایر انرژی گرفته تا مواد معدنی استمرار خواهد داشت تا جایی که حتی شرکت‌های پیشرو در حوزه نفت و گاز نیز ‌گذار به سمت انرژی‌‌‌های تجدیدپذیر را قطعی اعلام نمی‌‌‌کنند آن‌‌‌هم در شرایطی که بانک‌های بزرگ جهان نیز ارائه تسهیلات به پروژه‌‌‌های مبتنی بر حامل‌‌‌های انرژی سنتی را متوقف حتی محدود نکرده‌‌‌اند. اما این وضعیت مخاطراتی دارد که باید به عنوان سرعت‌‌‌گیر به آنها توجه کرد. نکته دیگر آنکه نباید سود کوتاه‌‌‌مدت را به منافع بلندمدت ترجیح داد زیرا هزینه‌‌‌های نامرئی بسیاری دارد.
 • اولویت سرمایه‌گذاران در شهرستان پارسیان

  مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان گفت: تربیت نیروی انسانی با توجه به نیازهای صنایع در آینده از الزامات شهرستان پارسیان است.
 • افتتاح شعبه جدید بانک ایران زمین

  مدیرعامل بانک ایران زمین تاکید کرد: توسعه اقتصادی یکی از اولویت‌‌‌های اصلی سیستم بانکی کشور است و بانک ایران زمین نیز با تمام قدرت در این مسیر گام بر می‌دارد.
 • در جست‌‌‌وجوی بازار از دست‌‌‌رفته

  محمد عیقرلو دبیرکل فدراسیون حمل‌ونقل و لجستیک و ناخدا یکم بازنشسته ارتش جمهوری اسلامی ایران
  سخن از بازار سوآپ نفت، بحث را از یک طرف به سمت فعالیتی با آورده‌‌‌ها و مزایای سرشار اقتصادی، سیاسی و امنیتی می‌‌‌برد که می‌تواند در برجسته‌‌‌تر کردن مزایای ژئوپلیتیکی ایران نقش داشته باشد و از طرف دیگر یادآور تصمیم عجولانه وزیر نفت دولت دهم مبنی بر قطع سوآپ و خیانت خواندن آن به کشور است که توانست جایگاه استراتژیک ایران را به‌‌‌عنوان شاهراه انتقال انرژی تضعیف کند و این درخت تازه تناور شده را بخشکاند؛ درختی که بذر آن با قرارداد ایران و قزاقستان برای سوآپ روزانه ۴۰‌هزار بشکه نفت خام سبک از قزاقستان به ایران و ارسال آن به پالایشگاه تهران و تبریز و در مقابل، تحویل همین میزان نفت خام سبک در خلیج فارس به شرکای قزاقستان کاشته شد و با توسعه زیرساخت‌‌‌های پایانه نفتی نکا و سوآپ افزون بر ۱۳۰‌هزار بشکه نفت در روز نیرو گرفت.
 • ویروس قمار در سیستم بانکی

  دنیای‌اقتصاد: در سالیان اخیر فعالیت وب‌سایت‌‌های قمار و شرط‌بندی در کشور به شدت افزایش یافته است. این افزایش در حالی رقم می‌‌خورد که به دلیل شرایط بد اقتصادی، بسیاری از افراد به‌خصوص قشر جوان جامعه به قمار به چشم یک منبع درآمدی نگاه کرده و همین موضوع موجب می‌شود که به‌طور روزانه بر طرفداران و کاربران این سایت‌‌ها افزوده شود. در همین حین بعضا بسیاری از این وب‌سایت‌‌ها از درگاه‌‌های پرداخت رسمی هم برخوردار بوده و امکان پرداخت از طریق سیستم بانکی را هم برای کاربران فراهم می‌کنند. حال سوال اینجاست که این افراد چگونه به درگاه‌‌های بانکی دسترسی داشته و می‌توانند به‌رغم تمام محدودیت‌هایی که بعضا برای بسیاری از کسب‌و‌کارهای داخلی وجود دارد، از این خدمات استفاده کنند؟
 • خدمت جدید بانک ملت برای راحتی و امنیت بیشتر

  مهر: چک الکترونیک (چک امن دیجیتال) بانک ملت با هدف به حداقل رساندن مخاطرات و کاستی‌های موجود در فرآیندهای چک کاغذی و ارائه روشی امن و در عین حال ساده برای مشتریان عملیاتی شد.
 • پرداخت بیش از ۱۱۰هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زا

  تسنیم: مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، پرداخت بیش از ۱۱۰هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زا؛ جذب بیش از ۷۰هزار منابع، حمایت از ۶هزار صندوق خرد محلی با تسهیلات ۵هزار و ۵۰۰میلیارد ریالی، حمایت از ۲۵۰۰طرح اقتصادی در قالب مدل هر روستا یک محصول و ‌حمایت از ۲هزار طرح اقتصادی در قالب مدل روستای بدون بیکار را به‌عنوان بخشی از اقدامات این صندوق در راستای ایجاد شغل عنوان کرد.
 • فرصت مناسب برای متقاضیان خرید املاک بانک دی

  بازار: بانک دی یکی از بهترین فرصت‌های ممکن را برای عموم مردم فراهم کرده است تا بتوانند با شرایط پرداخت آسان و منعطف، صاحب ملک شوند. شرکت در مزایده املاک مازاد بانک‌ها یکی از روش‌های آسان، مطمئن و کم‌ریسک برای خرید ملک توسط عموم مردم است که بسیاری از مردم از آن بی‌‌‌اطلاع هستند. بانک دی نیز در راستای تکالیف قانونی خود برای واگذاری املاک مازاد، در سال‌جاری و در مرحله چهارم مزایده املاک مازاد خود، با شرایط پرداخت متنوع و آسان، اقدام به واگذاری املاک مازاد در ۱۰ استان کشور کرده است که یک فرصت استثنایی برای خریداران ملک به حساب می‌‌‌آید.
 • بازیابی جایگاه صنعت بیمه در سایه تعامل ارکان صنعت بیمه است

  بیمه مرکزی: مقررات‌زدایی و اصلاح آیین‌نامه‌های ناکارآمد در راستای تسهیل امر بیمه‌گری و افزایش ضریب رضایتمندی بیمه‌گران و بیمه‌گذاران در دستور کار نهاد ناظر قرار دارد. به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی، دکتر علی استاد‌هاشمی در دیدارهای جداگانه با مدیران عامل و اعضای هیات‌مدیره شش شرکت بیمه‌ای، ضمن اعلام این مطلب افزود: بیمه مرکزی با نگاه به اسناد بالادستی و در چارچوب قانون و سیاست‌های اقتصادی دولت سیزدهم برای ارتقای جایگاه این صنعت، تلاش مضاعفی آغاز کرده است.
 • شعبه بهاران بانک کارآفرین جابه‌‌‌جا شد

  بازار: با هدف افزایش بازدهی در عملکرد و پاسخگویی بهتر به مشتریان ارزنده شعبه بهاران بانک کارآفرین به محل جدید انتقال یافت. به گزارش بانک کارآفرین، شعبه بهاران بانک کارآفرین برای پاسخگویی مناسب و بهتر به مشتریان به محل جدید واقع در خیابان امام خمینی محله بازار آهن منتقل شد. مشتریان محترم بانک می‌‌‌توانند برای دریافت خدمات از این شعبه به آدرس خیابان امام خمینی، بلوار طاووس، خیابان درنا، پلاک ۲۷ طبقه همکف مراجعه کرده یا با شماره تلفن‌های ۶۶۶۱۵۳۱۰، ۶۶۶۴۹۵۸۳، ۶۵۰۲۰۷۷۸ تماس بگیرند.
 • مسابقه تلویزیونی «شکوفا» برگزار می‌‌‌شود

  صندوق نوآوری و شکوفایی: صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با هدف ترویج فرهنگ تامین مالی جمعی و مردمی‌‌‌سازی اقتصاد، مسابقه بزرگ تلویزیونی «شکوفا» را برای پخش از شبکه یک سیما در دست تهیه و تولید دارد. تامین مالی جمعی (Crowdfunding) ابزار تامین مالی شرکت‌‌‌های دانش‌‌‌بنیان، فناور و خلاق است که از ابتدای سال ۱۴۰۰ به همت فرابورس ایران، در کشور عملیاتی شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر
مدیران خودرو