آرشیو روزنامه شماره ۵۱۱۹ دنیای اقتصاد

اخبار سیاست گذاری - روزنامه شماره ۵۱۱۹

 • وتوی اوراق در قانون هدفمندی

  دنیای‌اقتصاد: روز گذشته در جریان بررسی قانون هدفمندی بودجه در سال ۱۴۰۰، نمایندگان مجلس، دولت را از فروش اوراق قرضه برای تامین منابع لازم برای پرداخت یارانه‌ها منع کردند و در مقابل به دولت اجازه دادند که از سیستم تنخواه‌گردان استفاده کند. بر این اساس دولت اگر برای پرداخت یارانه‌ها در کشور دچار کمبود منابع شد می‌تواند از منابع بانک‌مرکزی استفاده کرده و باید حداکثر تا دو ماه بعد آن را به بانک‌مرکزی برگرداند.
 • گام سوم آزادسازی دلارها

  دنیای‌اقتصاد: پس از رایزنی‌ها با مقامات کره جنوبی و ژاپن، این بار رئیس‌کل بانک مرکزی با مدیرعامل بانک تجارت عراق درباره منابع ایران در این کشور گفت‌وگو کرد. ذخایر ایران در همسایه غربی حدود ۵میلیارد دلار است که آزاد‌سازی این منابع می‌تواند خبر خوبی برای اقتصاد باشد. در همین خصوص وزیر امور خارجه عراق نیز عنوان کرد که روند تدریجی آزادسازی منابع آغاز شده است.
 • دستمزد کارگران در روزهای پایانی اسفند نهایی می‌شود

  وزیر کار ابراز امیدواری کرد در هفته‌های پایانی سال با دقیق‌تر شدن اعداد نرخ تورم در بهمن ماه و پیش‌بینی اسفندماه امسال، تصمیم مشترک و مناسبی با اکثریت آرای شورای‌عالی کار درباره میزان دستمزد کارگران اتخاذ شود.
 • تقویت ارزش پول ملی مهم‌ترین دغدغه بانک مرکزی

  روز گذشته رئیس کل بانک مرکزی یادداشتی در صفحه مجازی خود منتشر کرد. عبدالناصر همتی در این یادداشت با اشاره به اقدامات انجام شده توسط بانک مرکزی، درخواست خود از هیات دولت در زمان انتصاب را یادآوری کرد و گفت: «اعلام سیاست‌های بانک مرکزی توسط این بانک جزو پیش شرط‌های قبول مسوولیتم بوده است.» به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، همتی در یادداشت صفحه مجازی خود که توسط سایت بانک مرکزی نیز منتشر شده، نوشته است:
 • آخرین اقدامات ساماندهی مالیاتی پایانه‌های فروش

  مدیرعامل شرکت «شاپرک» گفت: ترمینال‌های جدید حوزه شبکه پرداخت کشور باید استعلام لازم را از سازمان امور مالیاتی بگیرند و در نهایت هم با داشتن پرونده و کد مالیاتی امکان فعالیت خواهد داشت.
 • ابلاغ دستورالعمل اعطای یک طبقه به بازنشستگان قبل از ٩٦

  دستورالعمل اعطای یک طبقه به بازنشستگان قبل از ٩٦ صادر شد. به گزارش «ایلنا» دستورالعمل اعطای یک طبقه به بازنشستگان قبل از ٩٦ صادر شده است. این دستورالعمل، شامل بازنشستگان کشوری و بازنشستگان دولت است. به گفته فعالان صنفی پیگیر این ماجرا، دستورالعمل اعطای یک طبقه به بازنشستگان قبل از ٩٦ و اعمال فوق‌العاده‌ ویژه ایثارگری با امضای دو معاون رئیس‌جمهور (دکتر نوبخت و انصاری) برای اقدام صندوق بازنشستگی کشوری به وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی ابلاغ شد. بازنشستگان انتظار دارند از همین ماه یا فروردین سال بعد، این ابلاغیه اجرایی شود و دریافتی بازنشستگان افزایش یابد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر