آرشیو روزنامه شماره ۵۰۹۱ دنیای اقتصاد

اخبار سیاست گذاری - روزنامه شماره ۵۰۹۱

 • دلایل شکل‏گیری موسسات غیرمجاز

  دنیای‌اقتصاد: کارشناسان بر این باورند که برخی عوامل به چالش بحران موسسات مالی غیرمجاز دامن زده است به گفته کارشناسان نبود دستگاه واحد درخصوص اعطا و صدور مجوز و نظارت بر این موسسات، ناهمسانی مساله نرخ‌ها در نظام بانکی، ضعف عملکرد بانک‌مرکزی و فقدان قابلیت نظارتی بر تمامی این صندوق‌ها و تعاونی‌های موردنظر، نبود قانون مدون روشن درخصوص اصلاح، ادغام، بازسازی و انحلال این موسسات، بازسازی نظامات کلان اقتصادی، غیبت نهاد ناظر واحد و استقلال در بازارهای پولی و مالی کشور، و همچنین نداشتن صلاحیت‌های مربوط به مدیریت اعتبار از سوی افراد مسوول از جمله مهم‌ترین موارد هستند. این کارشناسان معتقدند اگر بتوانیم تورم را در اقتصاد کشور کنترل کنیم و به سطح تک‌رقمی برسانیم و از سوی دیگر بتوانیم نرخ سود و تسهیلات بانکی را با تورم تنظیم کنیم؛ انگیزه‌های فساد از بین می‌رود و می‌توانیم در این زمینه عملکرد موفقی داشته باشیم.
 • اینستکس به‌دلیل فرصت‌سوزی اروپایی‌ها بلااستفاده ماند

  یک نماینده مجلس گفت: اروپایی‌ها فرصت‌سوزی کردند و اینستکس که برای استفاده مالی بنا نهاده شده بود، بلااستفاده ماند. حسین نوش‌آبادی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با «ایبنا» گفت: اینستکس یک بازی با ایران بود که در نهایت هم به سرانجام نرسید و جمهوری اسلامی از وعده‌هایی که کشورهای اروپایی در این رابطه مطرح کردند، بهره‌ای نبرد و اتفاقی دراین زمینه روی نداد. اروپایی‌ها فرصت‌سوزی کردند و اینستکس که برای استفاده مالی بنا نهاده شده بود، بلااستفاده ماند.
 • دوربرگردان تورم افسارگسیخته

  رئیس کل بانک مرکزی با انتشار یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرد: سه شنبه شب گذشته، به دعوت شبکه افق، در برنامه «معیار»، ابعادی از تلاش‌های مجموعه حاکمیت و به‌ویژه بانک‌مرکزی در خنثی‌سازی تحریم‌های آمریکا واقدامات بانک‌مرکزی در جلوگیری از فروپاشی اقتصادی را تشریح کردم.
 • مالیات حقوق مدیر، ۲ برابر حقوق کارگر

  براساس مصوبه سقف معافیت مالیاتی ۱۴۰۰، مدیری که ۳۳ میلیون تومان یعنی سقف حقوق را بگیرد، باید ۶ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان مالیات بپردازد که دریافتی وی ۲۶ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان می‌شود. این میزان مالیات تقریبا بیش از دو برابر دریافتی یک کارگر است. به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ حواشی مدل افزایش حقوق در کمیسیون تلفیق همچنان ادامه دارد، براساس اعلام رسمی اعضای کمیسیون تلفیق بودجه عملا پیشنهاد دولت در مجلس برای افزایش حقوق کارمندان عینا پذیرفته شده است.
 • برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه توسن‌تکنو

  گروه شرکت‌ها: مجمع عمومی عادی سالانه توسن‌تکنو برای دوره مالی منتهی به ۳۰ آذر ۱۳۹۹، روز اول بهمن‌ سال‌جاری با حضور صاحبان سهام در محل دفتر مرکزی توسن‌‎تکنو برگزار شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر