آرشیو روزنامه شماره ۵۰۴۱ دنیای اقتصاد

اخبار سیاست گذاری - روزنامه شماره ۵۰۴۱

 • نسخه اصلی تعطیلی ضربتی

  دنیای‌اقتصاد: در هفته‌های گذشته با توجه رشد بالای آمار ابتلا و فوتی کرونا، نیاز به یک طرح تعطیلی احساس می‌شد. «دنیای‌اقتصاد» در مطلبی با عنوان «نسخه نجات از انفجار کرونا» در تاریخ ۱۴ آبان، بر ضرورت این تعطیلی تاکید کرد. در روزهای اخیر طرح تعطیلی دوهفته‌ای اجرایی شد که مطابق شواهد، عناصر یک «تعطیلی فراگیر ضربتی» را ندارد. حال پژوهشگران ایرانی از دانشگاه‌های معتبر دنیا، در قالب ۶ سوال و به زبان ساده توضیح می‌دهند که چطور می‌توان با یک طرح همه‌جانبه و با همکاری مردم، به نسخه عملی برای «مقابله با کرونا» دست یافت.
 • وصول مالیات از مشاغل و اشخاص حقیقی متوقف شد

  معاون سازمان امور مالیاتی از متوقف شدن وصول مالیات صاحبان مشاغل و اشخاص حقیقی تا ۱۰ بهمن ماه خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس، محمود علیزاده، معاون امور فنی و حقوقی سازمان امور مالیاتی در برنامه تلویزیونی شبکه خبر با اشاره به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا و سازمان مالیاتی در مورد اخذ مالیات از مودیان اظهار کرد: به این تصمیم رسیدیم که بدهکاران مالیاتی که بدهی آنها قطعی شده است و از طریق مکانیزم اجرایی باید وصول می‌شد تا تاریخ ۱۰ بهمن ۹۹ برای صاحبان مشاغل کسب‌وکار و اشخاص حقیقی متوقف‌الاجرا شود. وی ادامه داد: مالیاتی که وصول می‌شود مالیات بر درآمد است. وقتی بنگاهی در هر شرایطی درآمد داشته باشد مشمول مالیات می‌شود و این موضوع در راستای عدالت افقی خواهد بود و اگر درآمد نداشته باشد نیز مشمول مالیات نمی‌شود.
 • شرایط اخذ حمایت جبرانی معیشت خانوارها

  در راستای عمل به بیانات مقام معظم رهبری درخصوص حمایت از خانوارها در شرایط شیوع بیماری کرونا و بند ۱۲ مصوبه چهل و یکمین نشست ستاد ملی مدیریت کرونا، سازوکار حمایت جبرانی معیشت خانوارها به شرح زیر اعلام می‌شود:
 • اخراج ۲هزار کارمند در بزرگ‌ترین تولیدکننده ماست جهان

  شرکت دنون که بزرگ‌ترین تولیدکننده ماست جهان است، ۲هزار شغل شامل یک‌چهارم از کارمندان دفاتر مرکزی جهانی خود را با به منظور احیای سودآوری در بحبوحه پاندمی کرونا تعدیل خواهد کرد.
 • عقبگرد ایران در شاخص آزادی اقتصادی

  ایران در رتبه‌بندی موسسه فراسر نسبت به سال قبل پنج رتبه عقب رفت.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر