آرشیو روزنامه شماره ۴۶۳۶ دنیای اقتصاد

اخبار سیاست گذاری - روزنامه شماره ۴۶۳۶

 • آرایش مثلثی مقابل کسری بودجه

  دنیای اقتصاد: رئیس کل بانک مرکزی، در یادداشت اینستاگرامی خود، در سه بخش نکاتی درخصوص نحوه سیاست‌گذاری، راه‌های جلوگیری از پولی شدن کسری بودجه و همچنین تخصیص ارز به کالاهای اساسی ارائه کرد. عبدالناصر همتی در بخش نخست، اجزای حکمرانی خوب بانک‌های مرکزی را «ارتباط با مردم و فعالان اقتصادی»،‌ «شفافیت در سیاست‌گذاری» و «اجرا و پاسخگویی در قبال مردم» را معرفی و عنوان کرد این رویکرد در سیاست‌گذاری باعث ثبات در بازار ارز شده است. او در بخش دوم، مثلث ضدپولی کسری بودجه را «استفاده از مسیرهای مختلف صدور بیشتر نفت،» «انتشار اوراق دولتی» و «برداشت از منابع صندوق توسعه ملی» را معرفی کرد.
 • مهلت پنجم FATF به ایران

  کارگروه ویژه اقدام مالی برای بار پنجم بازگرداندن ایران به فهرست اقدامات تقابلی را که به لیست سیاه شهرت پیدا کرده تعلیق کرد. در بیانیه این گروه از تعهد سیاسی بالای ایران برای رفع کمبودهای کاربردی استقبال شده، در عین حال درخواست شده که هفت اقدام برای تکمیل آن صورت گیرد. شناسایی و انسداد دارایی‌های تروریستی متناسب با قطعنامه شورای امنیت، تصویب و اجرای معاهده مبارزه با جرائم سازمان‌یافته و لایحه کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم از جمله اقدامات درخواستی این گروه از ایران بوده است.
 • بانوان تحصیلکرده بخش قابل توجهی از بیکاران ابرکوه

  مهر: سید مسعود عظیمی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان ابرکوه که با حضور استاندار یزد برگزار شد، اظهار کرد: تعداد جمعیت بیکاران ابرکوه حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر است که بخش اعظمی از آن را بانوان تحصیلکرده تشکیل می‌دهند. وی بیان کرد: یکی از مشکلاتی که قشر تحصیلکرده و بیکار ابرکوه با آن مواجه است، عدم آشنایی با مهارت‌های مختلف است به عبارتی این قشر، مهارت‌های کافی برای ورود به بازار کار را ندارند. عظیمی ادامه داد: اگر پروژه‌های نیمه‌تمام شهرستان به اتمام برسد یا جوازهای تأسیس به سرانجام برسد، با توجه به تعداد بیکاران و نیاز این واحدها به نیروی کار، کسری نیروی انسانی خواهیم داشت. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار یزد با بیان اینکه حمایت از صنایع خرد و کوچک موجب تثبیت اشتغال در شهرستان می‌شود، افزود: صنایع کوچک نیز باید حداقل ۶۰ درصد سرمایه در گردش و آورده داشته و انتظار زیادی از دولت نداشته باشند. وی در بخش دیگری از سخنان خود به مدیران اجرایی شهرستان توصیه کرد: بهبود فضای کسب و کار نیاز به ارتباطات خوب و مناسب دارد که مدیران باید تمام شبکه‌های ارتباطی را شناسایی کرده و در این حوزه آموزش نقش بسزایی دارد.
 • معدوم‌سازی ۱۳ تن گوشت مرغ در کهنوج

  ایرنا: دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کهنوج از شناسایی و معدوم شدن بیش از ۱۳ تن گوشت مرغ گرم غیرقابل مصرف در این شهرستان خبر داد و گفت: به دلیل تهدید علیه بهداشت عمومی و تضییع حقوق بیت المال، در این رابطه افراد متخلف به دادسرا احضار می‌شوند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر