به گزارش خبرگزاری مهر حجت‌الله عبدالملکی در مورد نشست دو ساعت و نیم خود با رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در اصلاح قوانین حوزه تعاون، کارهای خیلی خوبی طی این سال‌ها انجام شده است. از آنجا که در دولت جدید در جریان جزئیات تحولات این سال‌ها نیستیم، قرار شد بازنگری مجدد در آنچه در کمیسیون اقتصادی صورت گرفته، انجام شود و ظرف ۴۵ روز اصلاحات لایحه را تقدیم نمایندگان در کمیسیون اقتصادی کنیم.  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در پاسخ به مطالبه و دغدغه‌های کمیسیون اقتصادی درباره صندوق‌های بازنشستگی و تامین اجتماعی افزود: سالم‌سازی نظام مدیریتی مجموعه‌ها، استقرار نظام‌های نوین مدیریتی و نزدیک‌شدن به مرز دانش در مدیریت اقتصادی این مجموعه‌ها، همچنین موضوع شفافیت در فعالیت‌های اقتصادی و تکمیل سامانه‌های مربوطه و نظام رتبه‌بندی شرکت‌ها از برنامه‌هایی است که در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: نظام جامع رفاه اجتماعی نیز در دستور کار قرار گرفته که امیدواریم ثمره‌اش تراز صندوق‌های بازنشستگی و تامین اجتماعی باشد.

عبدالملکی گفت: مجلس به ما قول داد که در این حوزه‌ها، همراهی کامل را با وزارتخانه داشته باشد. در واقع، بعضی از این اقدامات جراحی محسوب می‌شود و قطعا به پشتیبانی مجلس نیاز دارد. رئیس کمیسیون اقتصادی و سایر اعضا هم تاکید کردند که آمادگی دارند در این زمینه به ما کمک کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند