صبح دیروز با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام و مدیران عامل بنیادهای برکت، احسان و گروه اقتصادی تدبیر آیین پویش «روستای با برکت» در محل نمایشگاه دائمی ستاد اجرایی فرمان امام در تهران برگزار شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم با اشاره به سیاستگذاری این ستاد در حوزه ایجاد اشتغال گفت: در سال‌های اخیر توجه ویژه‌ای به بحث ایجاد اشتغال در مناطق محروم و به‌ویژه در روستاها داشتیم و این موضوع جزو محوری‌ترین اقدامات ستاد است و از طریق طرح‌های مختلف و متنوع، قصد داریم تا با احیای روستاها، مردم را تشویق کنیم از مناطق حاشیه‌ای کلان‌شهرها به روستاها مهاجرت معکوس کنند و زمینه ایجاد اشتغال و مسکن و شرایط زندگی مناسب را برای آنان فراهم و از این طریق با افزایش تولید بتوانیم بخش زیادی از مشکلات کشور را مرتفع کنیم. او تاکید کرد: در سال جاری ۵ هزار طرح را در این زمینه در نظر گرفتیم که اگر استقبال خوبی صورت بگیرد، آمادگی داریم این طرح‌ها را افزایش دهیم.   محمد مخبر با اشاره به پویش «روستای با برکت» افزود: امروز مراسم شکرانه ایجاد ۱۰۰ روستای بدون بیکار و آغاز اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی در ۹۰۰ روستای دیگر برگزار می‌شود که همه این طرح‌ها تا پایان سال ۱۴۰۰ اجرایی خواهند شد. او خاطرنشان کرد: برای ایجاد هزار روستای بدون بیکار، درمجموع ۶۵۰۰ میلیارد تومان توسط ستاد اجرایی فرمان امام سرمایه‌گذاری می‌شود که در نهایت منجر به ایجاد بیش از ۱۵۰ هزار شغل در این روستاها خواهد شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در بخش دیگری از سخنانش به برخی حواشی فضای مجازی درخصوص تولید نخستین واکسن ایرانی کرونا اشاره کرد و گفت: خط تولید واکسن کوو ایران برکت به هیچ‌وجه مشکلی ندارد و به صورت شبانه‌روزی درحال تولید واکسن است و شایعات درخصوص کمبود مواد اولیه واکسن هم کاملا کذب و بی‌اساس است.

مخبر افزود: در عرض یک‌ماه پس از صدور مجوز تزریق عمومی واکسن ازسوی وزارت بهداشت، بیش از ۳ میلیون دز واکسن برکت را در خط اول شفافارمد تولید کردیم که این واکسن‌ها به‌صورت هفتگی بعد از تست کنترل کیفیت درحال تحویل به وزارت بهداشت هستند. او عنوان کرد: تا پایان این هفته نیز حدود ۹۰۰ هزار دز دیگر از واکسن برکت را تحویل وزارت بهداشت خواهیم داد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام از آماده شدن خط دوم تولید واکسن در کارخانه شفافارمد خبر داد و افزود: این خط درحال گذراندن تست‌های نهایی است و با راه‌اندازی آن از اوایل مرداد، هفته‌ای بیش از ۲میلیون دز واکسن برکت تحویل وزارت بهداشت خواهیم داد. او در ادامه گفت: همچنین خط سوم تولید واکسن نیز تا پایان مردادماه راه‌اندازی می‌شود که می‌تواند هفته‌ای ۶میلیون دز واکسن تولید کند و همان‌طور که وعده دادیم تا پایان شهریورماه حداقل ۵۰ میلیون دز واکسن کوو ایران برکت تولید خواهیم کرد.

مدیرعامل بنیاد برکت نیز دیگر سخنران این مراسم بود. امیرحسین مدنی درخصوص اقدامات بنیاد برکت در روستاها گفت: با راه‌اندازی پویش «به روستا برمی‌گردیم» استقبال بسیار خوبی ازسوی مردم صورت گرفت و در عرض همین مدت کوتاه، بیش از ۴۵۰۰ درخواست در سامانه برکت به ثبت رسید.

او افزود: از این تعداد برای ۷۰۰ نفر شغل ایجاد شده و برای سایر درخواست‌ها نیز درحال شناسایی، طراحی و اجرای طرح اشتغال‌زایی هستیم. مدنی گریزی به پویش «روستای با برکت» زد و افزود: این طرح از سال گذشته در برخی روستاها آغازشده که تاکنون موفق شدیم با شناسایی استعدادها و نیازهای بومی و اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی، ۱۰۰ روستای بدون بیکار در کشور ایجاد کنیم که این رقم تا پایان امسال حداقل به هزار روستا در کل کشور خواهد رسید و قصد داریم به این عدد هم اکتفا نکنیم و تا جایی که بتوانیم به آن بیفزاییم. مدیرعامل بنیاد برکت همچنین درخصوص نحوه ارتباط مردم با این بنیاد گفت: عموم مردم می‌توانند از طریق دانلود اپلیکیشن برکت یا شماره‌گیری #۸۹۰۰* از تمامی طرح‌های بنیاد مطلع شوند و در آن مشارکت و به تفکیک استان و شهرستان و روستا از طرح‌های اجراشده و میزان پیشرفت و موفقیت آنها باخبر شده و به‌طور آنلاین آنها را رصد کنند. در این مراسم همچنین از طریق ارتباط ویدئوکنفرانسی، تعدادی از طرح‌های بنیاد برکت در روستاهای ۴ استان کشور به صورت نمادین با دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام به بهره‌برداری رسیدند.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند