به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، مصطفی سالاری در جلسه ساماندهی نظام پرداخت به کارکنان سازمان تامین‌اجتماعی که نوزدهم خرداد برگزار شد، از ابلاغ بخشنامه شیوه محاسبه و کسر ۷ درصد حق بیمه سهم همکاران متقاضی بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان‌آور خبر داد.

او با تشریح اقدامات و پیگیری‌های صورت‌گرفته در راستای جبران تلاش‌ها و زحمات کارکنان سازمان تامین‌اجتماعی، به‌ویژه حوزه درمان در دوران پاندمی کرونا، اظهار کرد: با ابلاغ این بخشنامه، بابت سنوات سخت و زیان‌آور پرستاران در حین بازنشستگی، ۲۰ درصد حق بیمه پنج ساله بر عهده سازمان و فقط ۷ درصد کسورات بر عهده خود آنان خواهد بود که به موجب این بخشنامه سهم کارمند از محل پاداش پایان خدمت یا طی ۲۴ ماه کسر از مستمری بازنشستگی قابل تادیه خواهد بود.

سالاری همچنین از ابلاغ دستورالعمل جدید محاسبه و پرداخت پرکیس به پزشکان از دی سال ۹۹ خبر داد و افزود: علاوه بر این، با ابلاغ دستور اداری جبران کاهش غیرارادی عملکرد پرکیس پزشکان در ایام کرونا، جبران کاهش عملکرد پزشکان مشمول از اول تیر ۱۳۹۹ به بعد، محاسبه و پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی از ارسال پیشنهادی به هیات‌مدیره برای پرداخت معوقه فوق‌العاده‌های سختی کار و نوبت کاری خبر داد و افزود: احتمالا ظرف هفته آینده هر دو موضوع به تصویب هیات‌مدیره خواهد رسید که به محض ابلاغ مصوبه، مراتب برای اجرا به استان‌ها ابلاغ خواهد شد.

سالاری با اشاره به درخواست از سازمان اداری و استخدامی کشور در رابطه با مجوز افزایش فوق‌العاده ویژه کارکنان متناسب با شرایط رسته‌های مختلف شغلی، ضمن ابراز قدردانی از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس هیات امنای سازمان، خاطرنشان کرد: به محض اخذ مجوز شورای حقوق و دستمزد و ابلاغ پاسخ مرجع مذکور، اقدامات لازم در سازمان انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اصلاح و تصویب شاخص‌های ارزیابی در محاسبه مزایای انگیزشی در کمیته اصلی مزایای انگیزشی سازمان، از بازبینی و اصلاح سقف پرداخت مزایای انگیزشی به کارکنان به‌منظور رعایت عدالت در پرداخت‌ها، خبر داد. مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی همچنین از شفاف‌سازی درخصوص نحوه محاسبه ساعت کارکرد و اضافه‌کار کارکنان در معرض خطر اشعه در مراکز درمانی و ابلاغ مکاتبات مرتبط برای اجرا به استان‌ها خبر داد.

به گزارش اداره‌کل روابط‌عمومی سازمان تامین‌اجتماعی، سالاری تاکید کرد: صدور احکام کارگزینی مربوط به افزایش حقوق سال ۱۴۰۰ کارکنان شاغل در سازمان تامین‌اجتماعی انجام می‌شود و پرداخت حقوق خرداد همکاران نیز براساس احکام صادره جدید صورت می‌گیرد و معوقات مربوط به احکام سال ۱۴۰۰ نیز در آینده نزدیک پرداخت می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند