به گزارش «ایلنا» مریم حضرتی روز چهارشنبه در پیامی به مناسبت ۱۲می‌ (روز جهانی پرستار) نوشت: جای بسی افتخار است که اینجانب به عنوان یک پرستار و همچنین به عنوان معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و به نمایندگی از جامعه بزرگ ۲۰۰ هزار نفری پرستاری ایران ۱۲ می، روز جهانی پرستار را به همه پرستاران کشورهای مختلف با هر رنگ، نژاد و هر زبان تبریک می‌گویم و با خضوع تمام، دستان پر مهر آنان را می‌بوسم؛ قهرمانانی که بیش از یک سال است با از خود گذشتگی و ایثار فراوان و مراقبت از بیماران کووید-۱۹ حماسه‌های انسانی و اخلاقی بسیار خلق کردند و از سلامت مردم مراقبت کردند. یکی از مهم‌ترین چالش‌ها در دوره کووید-۱۹ مساله کمبود نیروی پرستاری بود بنابراین ۲۴ هزار نیروی پرستاری استخدام شد. همچنین ارائه تسهیلات جهت جذب نیروی پرستار موقت، بهره‌گیری از ظرفیت کارکنان پرستاری اعم از پرسنل بازنشسته، دانشجویان کارشناسی ارشد، دانشجویان سال آخر پرستاری، استادان و مربیان پرستاری برای ارائه خدمات پرستاری در بیمارستان‌ها و سیستم‌های مشاوره خودمراقبتی علیه کووید-۱۹ انجام شد.

حضرتی افزود: مساله دیگر موضوع توانمندسازی پرستاران و مدیران پرستاری بوده که این مهم از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی و به‌کارگیری تجارب موفق داخلی و خارجی در مراکز بهداشتی و درمانی و آموزش و تربیت پنج هزار نفر از پرستاران جهت بخش‌های ICU در دو سطح مقدماتی و پیشرفته انجام شد.

او ادامه داد: همچنین جهت حمایت و پشتیبانی‌های روانی، مالی و انگیزشی پرستاران اقدامات موثری از جمله افزایش بیش از ۵۰درصد حقوق پرستاران و کادر نظام سلامت انجام شد. انتخاب هزار پرستار نمونه و تکریم و تشویق آنان از طرف ریاست‌جمهوری، وزیر بهداشت، تکریم پرستاران شهید و اخذ امتیاز شهید مدافع سلامت برای خانواده آنان انجام شد.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند