آرشیو روزنامه شماره ۲۴۵۵ دنیای اقتصاد

اخبار سایر موارد - روزنامه شماره ۲۴۵۵

 • پرند، پایتخت مسکن مهر کشور

  شهر جدید پرند، یکی از بهترین شهرهای ساخته شده در دهه‌های اخیر
 • شهر جدید پرند، یکی از بهترین شهرهای ساخته شده در دهه‌های اخیر

  شهر جدید پرند


  شهر جدید پرند در جنوب غربی تهران و درکیلومتر۳۰ آزادراه تهران - ساوه قرار گرفته است . مساحت تقریبی آن شامل ۱۷۰۰۰ هکتار که شامل دو بخش مسکونی در شمال و شهرک صنعتی در جنوب و بر اساس آخرین مصوبه شورای عالی شهرسازی ، جمعیت شهر ۰۰۰ /۷۰۰ نفر پیش بینی شده است. هوای صاف، آسمان آبی، آزاد راههای ارتباطی مناسب، پروژه های بزرگ همجوار، شیب مناسب، چشم اندازهای زیبا، دسترسی آسان به آزاد راه های تهران - ساوه ، تهران - قم و کیفیت بالای ساخت و ساز، همه و همه دست به دست هم داده تا یکی از بزرگترین شهرهای جدید کشور، به دور از دغدغه های زندگی ماشینی، آلودگی و ترافیک شهری کلان شهرها، مکانی آرام و ایمن را برای زندگی ساکنان فراهم کند.

 • پرند بزرگترین سایت مسکن مهر کشور

  با توجه به تخصیص سهمیه ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر به شهر جدید پرند علاوه بر ۳۰۰ هکتار اراضی تخصیص یافته اولیه ، حدود ۸۵۰ هکتار نیز از اراضی طرح توسعه شهر پرند به مسکن مهر اختصاص یافت.
 • امکانات خدماتی موجود در شهر جدید پرند

  شهر جدید پرند با دارا بودن امکانات متعدد شهری سعی بر آن داشته است تا نیاز ساکنین را تأمین نماید، هم اکنون مراکزی از قبیل: ۴ مسجد، دو سالن ورزشی و زمین چمن مصنوعی، ۱۵ بوستان و دو پارک،
 • نمایشگاه بین المللی پرند

  نمایشگاه پرند در زمینی به مساحت ۱۳۵ هکتار در ابتدای ورودی شهردر سه بخش شامل مرکز نمایشگاهی،خدمات نمایشگاهی ، اقامتی و مرکز تجارت جهانی که با مشارکت بخش خصوصی ساخته خواهد شد .
 • نیمی از مسکن مهر استان تهران در شهرستان رباط کریم قرار دارد

  بیژن سلیمان پور سرپرست فرمانداری شهرستان رباط کریم در گفتگو با خبرنگار دنیای اقتصاد مطالب مهمی را در ارتباط با این شهرستان و پروژه مسکن مهر عنوان نمود که در ذیل می‌خوانید:
 • مسکن مهر، عظیم ترین پروژه ساخت و ساز در تاریخ کشور

  آقای مهندس نظری، شرکت آرمانشهر چه سالی و با چه هدفی تأسیس گردید؟
 • نحوه نظارت و کیفیت ساخت مسکن مهر در مقایسه با ساخت و سازهای سطح شهر به مراتب بهتر است

  با توجه به اینکه مسئولین پیگیر و علاقمند هستند تا پروژه با دقت، کیفیت و سرعت بالا و به بهترین نحو ممکن به اتمام برسد، همکاری خوبی دارند
  پروژه در مرحله ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی قرار دارد، ولی حتی یک ریال هم از سهم متقاضیان پرداخت نشده است!
  اساس کار در صنعتی سازی بر پایه برنامه ریزی است و بدون برنامه ریزی و تخصیص منابع امکان صنعتی سازی وجود ندارد
 • تفکر صنعتی، شرط لازم صنعتی سازی در ساخت و ساز

  طرح مسکن مهر حرکتی بسیار بزرگ بود که به اتکاء منابع زیاد بانکی شروع شد ولی شناسایی و مسیریابی مشخص در شأن این کار صورت نگرفت
 • مسکن مهر: سرعت و کیفیت بالا، قیمت پائین

  با متری ۳۰۰ هزار تومان هم می توان ساختمان متری ۵۰۰ هزار تومانی ساخت؛ در صورتی که فکر مهندسی به کار گرفته شود
  عدم تزریق به موقع منابع مالی، پروژه را می تواند زمین بزند و با مشکل اساسی روبرو کند. زیرا اعداد و ارقام به حدی بزرگ است که نمی توان آن را جبران کرد
 • تأمین مسکن برای اقشار کم درآمد جامعه

  با اصلاح روشهای سنتی و نا معقول، می توان در انبوه سازی موفق شد
  برای بالا رفتن کیفیت ساخت باید به سمت صنعتی سازی رفت
  سید حسین شاهمرادی شهریور ۱۳۵۴ شرکت کرمانشاهان را با هدف فعالیت در زمینه های عمرانی، راه سازی، ساختمانی، پل سازی و... بنیان نهاد.
 • تکنولوژی برتر دنیا در دستان توانای متخصصان ایرانی

  کارشناسان توانای ایرانی نشان دادند
  «ما می توانیم» سرلوحه کارهای هر ایرانی است
  شرکت فرابتن در سال ۱۳۶۱با هدف اجرای ابنیه و ساختمان‌های صنعتی تأسیس گردید. طی مدت کوتاهی این شرکت با گردآوردن نیروهای انسانی مجرب اعم ازمهندس ، تکنســـیـن و گروههای فنی و ناوگانی از ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی موفق گردید که پروژه های مهمی را اجرا و تکمیل نماید.
 • کیفیت برتر و سرعت بالا دستاورد نگرش صنعتی سازی در مسکن مهر

  با بکارگیری تکنولوژی های روز در ساخت مسکن مهر، زمینه مناسبی برای صرفه جویی در انرژی پدید آمد
  شرکت توسار سال ۱۳۵۴ با هدف فعالیت در زمینه پروژه های راه سازی، ساختمانی و تأمین ماشین آلات و تجهیزات تأسیس گردید. مهندس غفاری مدیر عامل شرکت در این زمینه سه شرکت تأسیس نمود که اولین شرکت در زمینه راه سازی با نام توسار (توسعه ساختمان و راه) ، شرکت دوم با گرایش پروژه های ساختمانی به نام بانتو (بنیان و توسعه) و سومین شرکت مالی و تدارکاتی توما (توسعه ماشین).
 • یکی از بزرگترین دستاوردهای مسکن مهر هدایت ساخت و ساز مسکن به سمت و سوی صنعتی سازی است

  صنعتی سازی باعث پیشرفت کشور می شود و در بسیاری از موارد باعث صرفه جویی شده و جلوی هدر رفتن سرمایه های ملی را خواهد گرفت
  شرکت سابیر بین الملل دارای رتبه یک در رشته آب، راه و ترابری، تاسیسات و تجهیزات، ساختمان و ابنیه در سال ۱۳۷۶ با هدف صدور خدمات فنی ومهندسی در زمینه های سد و نیروگاه آبی، شبکه های آبیاری و زهکشی، احداث تونل ها و سازه های زیرزمینی، شبکه آب و فاضلاب و تصفیه خانه ها، شبکه‌های انتقال و خط لوله گاز، نفت و آب، حفاری – تزریق – دیوارهای آب بند، جاده – بزرگراه – راه آهن – پل، ساخت بناهای عظیم، ساختمان های بنادر و اسکله‌های دریایی، احداث ایستگاه های مترو تأسیس شده است.
 • ثبت نام متقاضیان انفرادی مسکن مهر به صورت مسقیم در شهر جدید پرند

  به گزارش روابط عمومی شرکت عمران پرند ، متقاضیان انفرادی می توانند برای ثبت نام واحد های مسکن مهر با در دست داشتن تصویر پشت و روی کارت ملی و شناسنامه‌ی خود و همسر به صورت مسقیم به شرکت عمران پرند یا مراکز پستی در سطح شهر تهران مراجعه نمایند.

بیشتر