پیش‌بینی هواشناسی از وزش باد شدید و گردوخاک در این استان‌ها/ هشدار به پایتخت‌نشینان

صادق ضیائیان مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه امشب در نواحی غرب و شمال غرب کشور  شاهد بارش باران و وزش باد هستیم، گفت: امشب در برخی نقاط استان آذربایجان غربی، نیمه شمالی استان‌های آذربایجان شرقی و اردبیل، ارتفاعات استان‌های مازندران، البرز، تهران، سمنان، گلستان، کرمان و شمال هرمزگان رگبار رعد و برق و وزش باد شدید  را شاهد خواهیم بود. 

خبر مرتبط
باد شدید و خیزش گرد و خاک در تهران

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ورامین با بیشینه دمای ۴۲ درجه سانتیگراد گرم‌ترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

وی ادامه داد: امشب  پنجشنبه در برخی نقاط استان‌های مازندران و اردبیل، ارتفاعات استان‌های البرز، تهران، سمنان، گلستان، کرمان، شمال هرمزگان و جمعه علاوه بر این مناطق در برخی نقاط خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی در ساعات بعدازظهر و شب رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در برخی نقاط گردوخاک و در نقاط مستعد تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان  با بیان اینکه از امشب تا روز جمعه در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال شرق، شرق، جنوب شرق، مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در برخی ساعات وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود، گفت: روزهای شنبه و یکشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

 وی افزود: شرق دریای عمان در پنج روز آینده مواج است. 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.