واکنش سخنگوی دولت به نامه پزشکیان به مخبر

علی بهادری جهرمی چهارشنبه در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: رئیس جمهور منتخب در وعده های خود گفتند برنامه ای که در دولت شهید رئیسی تدوین و تصویب شده استمرار خواهند داشت و گفتند برخی افراد دولت شهید رئیسی در ستاد ما هستند.

وی ادامه داد: امیدواریم که از این نقاط قوت استفاده کنند و خدمت رسانی به مردم همچنان ادامه یابد.

سخنگوی دولت در مورد نامه مسعود پزشکیان رئیس جمهور منتخب به سرپرست ریاست جمهوری گفت: رئیس جمهور منتخب در مورد انتصابات در خواستی از سرپرست ریاست جمهوری داشتند، البته درست است هنوز رئیس جمهور مستقر نشده است و الان سرپرست ریاست جمهوری آقای مخبر است و مفاد این درخواست هم یک ماه پیش یعنی خردادماه از سوی آقای مخبر اعلام شد که انتصابات غیر ضروری انجام نشود، بدیهی است اگر استعفای صورت گیرد نمی توان روال امور را متوقف کرد.

خبر مرتبط
واکنش وزیر کار به نامه پزشکیان به مخبر/ از خودش سوال کنید که این نامه اصلا مبنای حقوقی دارد یا ندارد؟

مرتضوی درباره نامه پزشکیان به مخبر در بحث عزل و نصب‌ها گفت: ببینید دولت مستقر تا آخرین لحظه‌ای که مسئولیت دارد پاسخگوست، هم به مردم پاسخگوست هم به مجلس پاسخگو است و هم به خود رییس دولت. نامه آقای مخبر در رابطه با دستگاه های اداری است، انتصاباتی که صورت گرفته در شرکت‌هایی هستند که تابع موسسات عمومی هستند.

وی تصریح کرد: رهبر انقلاب هم این دولت را دولت کار و امید نامیدند و روال شهید رئیسی هم این بود که خدمت به مردم متوقف نشود.

بهادری جهرمی اضافه کرد: در جلسه امروز هیات دولت هم آقای مخبر تاکید کردند که تا روز تحلیف وزراتخانه ها با سرعتی مثل سرعت روز اول به فعالیت خود ادامه بدهند و هر برنامه ای که دارند با سرعت پیش ببرند تا مدیون مردم و خون شهید رییسی نشویم .

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.