انتقال پروازهای مهرآباد به فرودگاه امام قطعی شد؟

 سعید چلندری در نشست خبری با بیان این‌که اجرا فاز ۲ توسعه فرودگاه امام (ره) یک آرزوی ۲۰ ساله بود، اظهار کرد: فاز دو توسعه فرودگاه با همکاری شرکت چین هاوکان و قرارگاه خاتم‌الانبیا در حال اجراست که تاکنون حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم با تخصیص به‌موقع منابع مالی فاز اول طرح توسعه را تا پایان سال به اتمام برسانیم.

وی با یادآوری این‌که ۷ پروژه عمرانی شهر فرودگاهی به ارزش ۱۱ همت آماده بهره‌برداری شده است، افزود: با نهادهای انقلابی تفاهمنامه‌ای به ارزش ۱۰ همت برای اجرا ساختمان عملیات فرودگاهی، پارکینگ طبقاتی، ارتقا ترمینال و ... امضا شده که تا کمتر از یکماه آینده نهایی خواهد شد.

وی در ادامه از فراخوان برای ۶۰۰ میلیارد تومان پروژه خبر داد و با بیان این‌که ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای خرید تجهیزات کمک‌ناوبری اختصاص می‌یابد، گفت:‌ماشین‌الات آتش‌نشانی خریداری شده از خارج تا سه ماه آینده وارد کشور می‌شود.

مدیرعامل شهر فرودگاهی شهر فرودگاهی امام (ره) بیان کرد:‌همچنین ۱۹ همت پروژه ساخت آشیانه تعمیر و نگهداری، کترینگ، سوخت‌رسانی، انرژی خورشیدی و ... تعریف شده است، اضافه کرد:‌در منطقه آزاد امام ساخت ۵۰۰۰ واحد مسکونی برای افراد فعال در صنعت هوانوردی در حال ساخت است.

چلندری با اشاره به درآمد ۲.۷ همتی شهر فرودگاهی امام در سال ۱۴۰۱، اظهار کرد: در سال ۱۴۰۲ درآمدهای ما ۴.۷ همت بود. پیش‌بینی می‌کنیم درآمدهای شرکت در سال‌جاری را به ۸ میلیارد تومان ارتقا دهیم.

وی با بیان بیان این‌که به ۳۵ کشور از شهر فرودگاهی پرواز داریم، افزود: در ایام عادی از شهر فرودگاهی به ۶۳ نقطه پراز داریم که در ایام پیک مانند شهریور این تعداد به ۸۰ نقطه افزایش می‌یابد.

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام (ره)با تاکید بر این‌که بخشی از پروازهای فرودگاه مهرآباد باید به فرودگاه بین‌المللی امام منتقل شود، گفت:‌ فرودگاه مهرآباد جمع نمی‌شود و قطعاً باید بماند، اما ضروری است بخشی از پروازهای داخلی این فرودگاه به فرودگاه امام منتقل شود.

چلندری ادامه داد: این‌که جابجایی پروازهای فرودگاه مهرآباد اجرا می‌شود یا خیر به گذشت زمان بستگی دارد. شهر فرودگاه امام آمادگی دارد قبل از احداث فاز ۲ توسعه، بخشی از پروازها را به این فرودگاه منتقل کند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.