جان کربی: تمایلی به بازگشت به میز مذاکره با ایران نداریم

جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در واکنش به پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات ریاست جمهوری ایران و در پاسخ به این سوال که آیا ایالات متحده آماده از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با ایران است، گفت: «خیر».

کربی که کشورش بزرگترین حامی رژیم صهیونیستی در حملات علیه مردم بی‌دفاع غزه است، مدعی شد: آنها (ایران) همچنان به حمایت از گروه‌های تروریستی مانند حماس و حزب‌الله ادامه می‌دهند. آنها همچنان در حال حمایت از حوثی‌ها هستند، حال آنکه حوثی‌ها به کشتی‌ها در دریای سرخ حمله می‌کنند.

خبر مرتبط
اظهارنظر میلر درباره پزشکیان/ در حال حاضر انتظار تغییر نداریم، ابتدا باید او کار خود را آغاز کند

میلر گفت: در حال حاضر انتظار تغییر نداریم و ابتدا باید او (مسعود پزشکیان) کار خود را آغاز کند. بنابراین اکنون نمی‌توانم اظهار نظری داشته باشم اما همیشه گفته‌ایم که دیپلماسی مؤثرترین راه برای دستیابی به یک راه‌حل مؤثر و پایدار در رابطه با برنامه هسته‌ای ایران است

او در ادامه بدون اشاره به پشتیبانی تسلیحاتی و سیاسی آمریکا از رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن بیش از 38 هزار فلسطینی در غزه، با تکرار ادعاهای پیشین مقامات آمریکایی گفت:‌ آنها همچنان در حال تامین پهپاد و فناوری هواپیماهای بدون سرنشین و تخصص هواپیماهای بدون سرنشین برای روس‌ها هستند تا روس‌ها بتوانند به کشتن اوکراینی‌های بی‌گناه ادامه دهند.

کربی همچنین گفت: ما فقط بر اساس این واقعیت که آنها رئیس جمهور جدیدی را انتخاب کرده‌اند، تمایلی به بازگشت به میز مذاکره با ایران نداریم. نظاره‌گر این هستیم که این مرد چه خواهد کرد. با این حال، ما انتظار هیچ تغییری را در رفتار ایرانیان نداریم.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.