اسرائیل کانادا را هم عصبانی کرد/ این اقدام تل آویو جنجال به پا کرد

کانادا امروز دوشنبه از دولت رژیم صهیونیستی خواست تا در تصمیم خود برای اعطای مجوز برای ساخت شهرک‌های بیشتر در کرانه باختری تجدید نظر کند. اتاوا اعلام کرد که این اقدام مغایر با قوانین بین‌المللی است.

وزارت امور خارجه کانادا در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور قاطعانه با تصمیم دولت اسرائیل برای تصویب شهرک سازی‌های جدید در کرانه باختری مخالف است. اقدامات یکجانبه مانند تضعیف مالی تشکیلات خودگردان فلسطین و گسترش شهرک سازی‌ها مغایر با قوانین بین المللی است.

خبر مرتبط
وقوع حادثه امنیتی برای نظامیان اسرائیل در نوار غزه

منابع رسانه‌ای رژیم صهیونیستی از وقوع حادثه امنیتی جدید برای نظامیان صهیونیست در شهرک «تل الهوا» واقع در جنوب غرب شهر غزه خبر می‌دهند.

بر اساس گزارش «صلح اکنون»، یک گروه نظارتی بر شهرک سازی، اسرائیل بزرگترین تصرف اراضی در بیش از سه دهه گذشته در کرانه باختری اشغالی را تایید کرده و طرح‌های پیشرفته‌ای برای ساخت هزاران خانه مسکونی جدید دارد.

این اقدام‌ها آخرین گام‌های دولت تندرو رژیم صهیونیستی برای گسترش اشغالگری در فلسطین است. جامعه بین‌المللی شهرک‌سازی‌ها را غیرقانونی می‌داند و فلسطینی‌ها می‌گویند که این شهرک‌ها مانع اصلی توافق صلح پایدار هستند.

صهیونیست‌ها به طور مداوم به اشغالگری از طریق ساخت واحدهای جدید مسکونی با مجوز و بدون مجوز ادامه می‌دهند، در حالی که هم اکنون بیش از 500 هزار شهرک نشین در کرانه باختری ساکن هستند.

 

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.