حماس: نتانیاهو در برابر مذاکرات آتش‌بس کارشکنی می‌کند

جنبش حماس با اشاره به افزایش تجاوزات و جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین، تأکید کرد که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم موانع زیادی را در برابر مذاکرات قرار داده است و برای کوچاندن اجباری فلسطینیان تلاش می‌کند.

حماس گفت: از طرف‌های میانجی می‌خواهیم که برای پایان دادن به بازی‌های نتانیاهو و جنایت‌های آن مداخله کند. همچنین از جامعه جهانی می‌خواهیم که برای توقف جنایت نسل‌کُشی اعمال بر رژیم صهیونیستی اعمال فشار کند.

خبر مرتبط
حضور غیرمنتظره مقامات ارشد آمریکا در مصر/ جزئیات تازه از مذاکره توافق آتش‌بس در غزه

رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به سیا و برت مک گورک، مشاور ارشد بایدن در امور خاورمیانه، روز دوشنبه با مقامات ارشد امنیتی اسرائیل و مصر در قاهره دیدار می‌کنند

حماس افزود: از ملت مقاوم و پایدار خود می‌خواهیم که نسبت به حیله‌گری‌های ارتش دشمن صهیونیستی هوشیار باشد تا در دام جنگ روانی نتانیاهو و ارتش آن گرفتار نشوند.

این جنبش همچنین گفت: مقاومت قهرمان به مقابله قهرمانانه با دشمن تا شکست تجاوزات و نابودی آنها ادامه خواهد داد.

حماس در خصوص مذاکرات توافق آتش‌بس نیز گفت: ما انعطاف و تعامل مثبتی برای تسهیل در دستیابی به توافق آتش‌بس از خود نشان دادیم اما نتانیاهو موانع زیادی در برابر مذاکرات قرار داد.

درحالی که دور جدید مذاکرات غیرمستقیم بین رژیم صهیونیستی و جنبش حماس برای دستیابی به توافق آتش بس و مبادله اسیران با میانجیگری مصر و قطر و آمریکا از چند روز پیش آغاز شده است، شبکه المیادین به نقل از رسانه های رژیم صهیونیستی گزارش داد که «رونین بار» رئیس آژانس امنیت داخلی این رژیم موسوم به «شاباک» امروز برای بررسی دستیابی به قرارداد مبادله اسیران و توافق بر سر آتش بس در نوار غزه به قاهره پایتخت مصر سفر کرده است.

بر اساس این گزارش، رئیس شاباک در مصر با مقامات بلند پایه این کشور دیدار خواهد کرد و با آنها در مورد چند موضوع از جمله کنترل گذرگاه رفح در مرز نوار غزه و مصر گفت و گو می کند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.