رازهای لاغری به سبک ژاپنی ها

واقعا تا به حال به این سؤال فکر کرده‌اید؟ رژیم لاغری ژاپنی ها و راز لاغری آن ها چیست؟ شاید اولین چیزی که به ذهن می‌رسد، چای سبز است. قطعا این نوشیدنی می‌تواند در شادابی، جوانی و لاغری آن ها و دیگر مردمان آسیایی و اروپایی نقش داشته باشد اما این فقط یکی از گزینه های خوشمزه است.

تا به حال برای شما پیش آمده است که به تناسب اندام و زیبایی پوست مردمان آسیایی و به خصوص چینی ها و ژاپنی ها فکر کنید؟ آن ها از چه رژیم لاغری و خوراکی هایی استفاده می‌کنند که هم زیبا و جوان می‌مانند و هم عمر طولانی تری دارند؛   با ما همراه باشید تا با رژیم لاغری مخصوص ژاپنی ها بیشتر آشنا شوید.

تغذیه و ورزش دو راز اصلی برای طول عمر و تناسب اندام هستند. قطعا این دو رکن نه فقط در کشور های آسیایی بلکه در همه جای جهان اهمیت دارد؛ البته اینکه چه خوراکی هایی انتخاب می‌کنید یا  چه نوع رژیم غذایی دارید، هم بسیار مهم است؛ بگذارید کمی خودمانی تر بپرسیم به نظر شما ژاپنی ها چی می‌خورند که اینقدر زیبا و مانکن مانده‌اند؟ 

ژاپنی ها ماهی ‌و چای سبز می‌خورند

۱۰ درصد کل ماهی های دنیا را ژاپنی ها مصرف می‌کنند و غذای سنتی آن ها ماهی کباب شده، یک کاسه برنج، سبزیجات پخته، سوپ، چای سبز و میوه های خرد شده است.

وعده صبحانه خاص دارند

مهمترین و مفصل ترین وعده غذایی ژاپنی ها صبحانه است و صبحانه آن ها معمولا از مواد غذایی مثل چای سبز، برنج بخارپز، سوپ ، پنیر سویا، پیازچه، جلبک دریایی، املت یا یک تکه ماهی تشکیل شده است؛ این همه مواد مغذی و سبزیجات تازه آن ها را شاداب، جوان و لاغر نگه داشته است.

لاغری با ورزش کردن مداوم

برای ژاپنی ها و به خصوص خانم های آسیایی یا حتی اروپایی ورزش کردن روزانه مثل هوا، آب و غذا یک اصل بسیار مهم است؛ مثلا دختران ژاپنی به انجام دادن ورزش هایی مانند دوچرخه سواری، پیاده روی و کوهنوردی علاقه دارند و تقریبا این ورزش ها جزء برنامه روزانه آن ها است.

فوت و فن های لاغری

به نظر ما هم لاغر شدن و مهم تر از آن لاغر ماندن یک راز بزرگ است که فوت و فن های خاص خودش را دارد؛ فوت و فن های لاغری چیست؟ اصلا یک رژیم لاغری مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

در مصرف کربوهیدرات دقت کنید.

مواد غذایی واقعی و طبیعی بخورید.

فقط زمانی غذا بخورید که گرسنه هستید.

از خوردن میوه های پر قند پرهیز کنید.

نوشیدنی های صنعتی و الکلی نخورید.

خواب و حتی استرس خود را مدیریت کنید.

از ویتامین ها، مکمل ها و مواد معدنی طبیعی استفاده کنید.

ورزش کنید.

هورمون های بدن مثل هورمون تیروئید و استرس را چک کنید.

در طول روز میان وعده بخورید.

همیشه صبحانه بخورید.

نوشیدن آب را در طول روز فراموش نکنید.

 بگذارید این گونه بگوییم که در یک رژیم غذایی کامل معمولا ۵ گروه از مواد غذایی مغذی و پر ویتامین وجود دارد: میوه و سبزی، حبوبات و غلات کامل، آجیل ها، پروتئین های بدون چربی و لبنیات.

اگر به فکر لاغر شدن در مدت زمان کوتاه هستید، بهتر است بدانید که استفاده از این روش نه فقط شما را لاغر نمی‌کند بلکه باعث می‌شود که در مدت زمان کوتاه شما به همان وزن سابق خود باز گردید.

 یکی از این بهترین رژیم ‌های غذایی در خصوص لاغری که ارزش غذایی خوب خود را نیز حفظ کرده است، رژیم غذایی حجمی است؛ این رژیم غذایی به وسیله باربارا رولز، استاد تغذیه دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، طراحی شده است و روی دریافت غذا ها با انرژی کم، مانند شیر کم چرب، حبوبات، میوه‌ های غیر نشاسته‌ای و سبزیجات متمرکز است و مصرف غذا های پر انرژی را به حداقل می‌رساند. این رژیم غذایی برای دوره های طولانی مدت لاغری جواب می‌دهد البته در کنار آن حتما باید به صورت روزانه ورزش هم بکنید.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.