فوری/ بزرگ‌ترین حمله هوایی حزب‌الله به سرزمین‌های اشغالی+ جزئیات

یکی از منابع نزدیک به حزب‌الله لبنان اعلام کرد که مرکز آمارگیری فنی الکترونیکی ارتش رژیم صهیونیستی در «جبل حرمون» در حمله‌ای بی‌سابقه برای اولین بار از جنگ اکتبر ۱۹۷۳ تاکنون از سوی حزب‌الله هدف قرار گرفته است.

این منبع تاکید کرد که این حمله بزرگترین حمله نیروی هوایی حزب‌الله لبنان از هشتم اکتبر سال گذشته میلادی و آغاز درگیری‌های مرزی میان حزب‌الله و رژیم صهیونیستی به شمار می‌آید.

خبر مرتبط
حمله عربستان به خاک یمن

منابع رسانه‌ای اعلام کردند که ارتش عربستان به سوی خاک یمن آتش گشوده است.

بر اساس اعلام این منبع، مرکز آمارگیری فنی «جبل حرمون» از نظر اهمیت با پایگاه نظامی صهیونیستی «میرون» برابری می‌کند.

گفتنی است کمی پیش‌تر حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد: در حمایت از ملت پایدار فلسطین در نوار غزه و مقاومت شجاع و شریف آنان و در چارچوب واکنش به تعرض و تروری که دشمن اسرائیلی روز گذشته در منطقه البقاع به انجام رساند، رزمندگان مقاومت اسلامی روز یکشنبه هفتم جولای ۲۰۲۴ حمله‌ای هوایی را با چندین گروه پیاپی از پهپادهای انتحاری به مرکز آمارگیری فنی و الکترونیکی دوربرد در جهت شرق (دیده‌بانی التزلج شرقی) در جبل حرمون واقع در جولان اشغالی به انجام رساندند.

حزب‌الله لبنان تاکید کرد: این پهپادها به گنبدها، تجهیزات جاسوسی، اطلاعاتی و سامانه‌های فنی این مرکز برخورد کردند و تجهیزات هدف قرارگرفته را منهدم کردند. همچنین این عملیات به حریق گسترده در این مرکز انجامید.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.